Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

درخواست آمریکا از کشورهای جهان برای توقف خرید نفت ایران

صنعت نفت ایران
صنعت نفت ایران Copyright عکس: رویترز
Copyright عکس: رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا از درخواست ایالات متحده از کشورهای جهان برای توقف واردات نفت از ایران تا پیش از ماه نوامبر خبر داد.

آگهی

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا از درخواست ایالات متحده از کشورهای جهان برای توقف واردات نفت از ایران تا پیش از ماه نوامبر خبر داد. 

این مقام آگاه در وزارت خارجه آمریکا گفت که با آغاز تحریم‌های نفتی ایالات متحده علیه ایران، این کشور معافیتی برای متحدان خود قائل نخواهد شد.

به گفته این مقام وزارت خارجه آمریکا، این کشور از هند و چین هم خواسته تا واردات نفت خود از ایران را تا چهارم ماه نوامبر که موعد آغاز تحریم نفتی ایران است، به صفر برسانند. وی افزود که ایالات متحده در این خصوص با ترکیه و عراق هم مذاکره خواهد کرد.

این مقام آمریکائی خاطرنشان کرد که این کشور در هفته‌های آتی مذاکراتی با هم پیمانان نفتی آمریکا در منطقه خاورمیانه خواهد داشت تا هماهنگی لازم را برای عرضه کافی و عادلانه نفت در دوران تحریم نفت ایران به عمل بیاورد.

این مقام وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که به منظور مقابله با تحرکات ایران در منطقه خاورمیانه، آمریکا تصمیم گرفته تا جریان مالی این کشور را به شدت محدود کند. به گفته او این مساله با امنیت ملی آمریکا در ارتباط است و به همین دلیل بسیار دشوار خواهد بود تا آمریکا در مورد کشوری استثناء قائل شود.

بیشتر بخوانید:

در پی خروج یک جانبه ایالات متحده آمریکا از توافق هسته‌ای قدرت‌های جهان با ایران، این کشور قصد دارد تا تحریم‌های اقتصادی گسترده ای را علیه ایران به اجرا بگذارد. پیشتر مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا این تحریم‌ها را قوی‌ترین تحریم‌ها در طول تاریخ ارزیابی کرده بود. بخشی از این تحریم‌ها شامل محدودسازی فروش نفت ایران است که از چهارم ماه نوامبر به اجرا گذاشته خواهد شد.

ایران در دوران اجرای توافق هسته‌ای توانسته صادرات نفت خود را حدود ۱ میلیون بشکه افزایش دهد و به حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز برساند. ایران امیدوار است امتناع مشتریان سنتی نفت این کشور از جمله چین، هند، ژاپن و کره جنوبی از اجرای خواست آمریکا، تحریم‌های این کشور علیه ایران را کم اثر کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نماینده آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری: ایران حسن نیت ندارد

تجمع اعتراضی پس از حادثه اتوبوس در سنندج؛ کسی دستگیر نشده است

احتمال نرمش آمریکا در سیاست تحریم نفتی ایران