Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هفتاد شورشی در حملۀ ارتش سوریه به جنوب کشور کشته شدند

هفتاد شورشی در حملۀ ارتش سوریه به جنوب کشور کشته شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بشار اسد: اگر لازم باشد برای بازپس گیری مناطق شمالی سوریه نیز از زور استفاده خواهیم کرد.

آگهی

ارتش سوریه با حمایت جنگنده‌های روسیه به مواضع شورشیان در منطقه «کاهش تنش» در جنوب سوریه حمله کرده و حدود ۷۰ تن از شورشیان را کشتند.

وزارت دفاع روسیه که این خبر را روز دوشنبه منتشر کرد، جزئیات بیشتری در مورد محل دقیق مواضع مورد حمله و سایر مختصات حمله ارائه نداده است.

یک روز پیش از این، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه اعلام کرده بود مصمم به کنترل بر سراسر سوریه است و چنانچه لازم باشد برای بازپس گیری مناطق شمالی سوریه نیز که در کنترل گروه‌های شورشی تحت حمایت ترکیه است، از زور استفاده خواهد کرد.

او در جریان گفتگو با خبرنگار تلویزیون روسی «ان‌تی‌وی» تاکید کرد که حضور نیروهای ترکیه و آمریکا را در خاک کشورش نخواهد پذیرفت و چنانچه شورشیان در شمال سوریه حاضر به تسلیم نشوند، ارتش سوریه با زور کنترل مناطق شمالی را به دست خواهد آورد.

SANA/Handout via REUTERS
گفتگوی بشار اسد با تلویزیون «ان تی وی» روسیهSANA/Handout via REUTERS

آقای اسد گفت: «ما دو سیاست را در پیش گرفته‌ایم. اولین و مهمترین قدم آشتی است و کار دوم نیز حمله به تروریست‌ها در صورت تسلیم نشدن و مخالفت آنها با صلح است.» او دربارۀ استفاده از زور برای تسلیم کردن شورشیان گفت: «قطعا این بهترین گزینه نیست اما تنها راه برای کنترل بر کشور است.»

سخنان جدید رئیس جمهوری سوریه یک روز پس از آن مطرح شد که نیروهای دو کشور آمریکا و ترکیه گشت‌زنی در منطقه منبج و اطراف آن را آغاز کردند.

REUTERS/Rodi Said
نیروهای آمریکایی در منبج سوریهREUTERS/Rodi Said

آقای اسد همچنین افزود که کمک‌های مالی غرب را برای بازسازی سوریه نخواهد پذیرفت. او پیش از این نیز اعلام کرده بود: «ما قدرت کافی برای بازسازی کشور را داریم و اگر پول نداشته باشیم، آن را از دوستانمان و یا سوری‌هایی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، قرض می‌گیریم.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حملات هوایی ارتش سوریه در استان درعا جان ۸ غیرنظامی را گرفت

سوریه سامانه دفاع هوایی جدید در مرز جولان مستقر می‌کند

بشار اسد: روسیه برای ما تصمیم نمی‌گیرد