Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بازار بزرگ تهران دستخوش اعتراض و اعتصاب شد

بازار بزرگ تهران
بازار بزرگ تهران Copyright آژانس عکس همشهری
Copyright آژانس عکس همشهری
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ویدئوئی نیز از پرتاب گاز اشک‌آور از سوی مأموران پلیس ضد شورش در میان تظاهرکنندگان در نزدیکی مجلس، میدان بهارستان منتشر شده است.

آگهی

بازار بزرگ تهران دستخوش اعتراض و اعتصاب شد.

خبرها حاکی از بسته شدن مغازه‌ها در چندین راسته از بازار بزرگ تهران و نیز در خیابان لاله‌زار در روز دوشنبه چهارم تیر ماه است. بنا بر گزارش رسانه‌های داخلی ایران، جمعی از کسبه و بازاریان تهران از صبح دوشنبه با بستن مغازه‌ها و حجره‌های خود در بازار تجمع کرده و در اعتراض به گرانی بی‌سابقه نرخ ارز، سکه و طلا، رکود شدید اقتصادی، و عدم امنیت اقتصادی شعار دادند.

این راهپیمایی در ادامه اعتراض و راهپیمایی جمعی از فروشندگان بازار موبایل روی داد. روز یکشنبه نیز آشفتگی در بازار ارز ایران به اعتراض و اعتصاب بازاریان در پاساژ علاء‌الدین و چهارسوی تهران انجامیده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

خبرگزاری تسنیم از قول علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف ایران می‌نویسد: «جمع محدودی که روز گذشته هم در بین معترضین بازار موبایل علاءالدین بودند و با سرو صدا کردن به دنبال تعطیل کردن مغازه ها بودند امروز به صورت سازمان یافته وارد بازار بزرگ تهران شده‌اند و به دنبال تکرار رویداد روز گذشته بودند که خود بازاریان در حال مقابله با آنها هستند.»

تصاویر به دست آمده از شبکه‌های اجتماعی نشانگر تجمع کسبه بازار بزرگ تهران و شعار دادن آنهاست. شعارهای این افراد مشابه همان شعارهایی است که روز یکشنبه در پاساژ علاء‌الدین سر داده شده بود.

روزنامه همشهری تصاویری از بسته شدن مغازه‌ها در بازار را در توئیتر خود منتشر کرده است.

شماری از کسبه و رهگذران در خیابان‌های اطراف بازار نیز به تظاهرکنندگان پیوسته و همگی به طرف مجلس حرکت کردند. برخی گزارش‌ها از درگیری نیروهای پلیس با تظاهرکنندگان حکایت دارد. برخی ویدوهای منتشر شده نیز معترضان را در حال راهپیمایی در خیابان و بیرون از بازار بزرگ تهران نشان می‌دهند.

ویدئوئی نیز از پرتاب گاز اشک‌آور از سوی مأموران پلیس ضد شورش در میان تظاهرکنندگان در نزدیکی مجلس، میدان بهارستان منتشر شده است.

در یکی دیگر از ویدئوها گروهی از راهپیمایان در چهارراه سپهسالار دیده می‌شوند که شعار «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» سر می‌دهند. در راهپیمایی روز یکشنبه نیز بازاریان شعار «سوریه را رها کن، فکری به حال ما کن» سر داده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتصاب و اعتراض مغازه‌داران به گرانی و کسادی بازار در چند شهر ایران

دادستان تهران: عاملان آشوب در بازار بازداشت شدند و تا محاکمه آزاد نمی‌شوند

گفتگوی نمایندگان مجلس با یورونیوز درباره اعتصاب بازاریان