انگلیس با ۶ گل پاناما را درهم کوبید

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پیروزی تیم انگلیس در برابر پاناما در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸
پیروزی تیم انگلیس در برابر پاناما در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸   -  Copyright  رویترز

روز یکشنبه، ۳ تیر ۹۷، در ادامه رقابت‌های جام جهانی فوتبال روسیه دو تیم انگلیس و پاناما به مصاف هم رفتند که در نهایت تیم انگلیس با نتیجه ۶ بر ۱ حریف خود را شکست داد.

انگلیس که در در این دیدار با ترکیب جردن پیکفورد، کایل واکر، جان استونز، هری مگوایر، جسی لینگارد، جردن هندرسون، هری کین، رحیم استرلینگ، کیران تریپیر، اشلی یانگ و روبن لوفتوسبه میدان رفته بود، در همان آغاز بازی و در دقیقه ۸ توسط جان استونزبه گل برسد.

بازیکنان انگلیس رفته رفته نبض بازی را در اختیار گرفتند تا در دقیقه ۲۲ هری کین این بار از روی نقطه پنالتی توپ را در دروازه تیم پاناما جا داد.

بعد از این گل حملات انگلیس ادامه یافت تا در دقیقه ۳۶ جسی لینگارد برای بار سوم دروازه پاناما را باز کرد تا حساب کار سه بر صفر شود. چهار دقیقه بعد گل چهارم انگلیس توسط جان استونز به ثمر رسید و به نظر می‌رسید شیرازه تیم اسپانیا از هم باز شده است.

در حالی که یک دقیقه از وقت‌های تلف شده نیمه اول گذشته بود، هری کین بار دیگر از روی نقطه پنالتی گل زد و حساب این نیمه با نتیجه چهار بر صفر به سود انگلیس پایان یافت.

نیمه دوم با حملات پاناما آغاز شد که آمده بود تا بتواند با زدن گل اعاده حیثیت کند، اما این بار دیگر هری کین بود که در دقیقه ۶۲ سومین گل‌اش را به ثمر رساند تا در این بازی هت تریک کرده باشد. به این ترتیب هری کین تا اینجای کار، آقای گل جام جهانی ۲۰۱۸ است. 

در ادامه بازی سرانجام بازیکنان پاناما موفق شدند طی یک حمله توسط فیلیپه بالوی که در نیمه دوم به میدان امده بود در دقیقه ۷۶ به گل برسند.

بازیکنان پاناما در پی این گل تلاش کردن بار دیگر بر روی دروازه انگلیس خطرناک ظاهر شوند اما موفقیتی کسب نکردند و بازی با حساب ۶ بر ۱ به سود انگلیس خاتمه یافت.

با این نتیجه پاناما از دور رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ کنار رفت.

در جدول رده‌بندی انگلیس در صدر قرار دارد و بلژیک، تونس و پاناما در رتبه‌های بعدی هستند.

روز ۲۸ ژوئن انگلیس با بلژیک و پاناما با تونس آخرین بازی‌های گروه G را برگزار خواهند کرد.

بیشتر بخوانید: