خط و نشان بلژیک با پیروزی پرگل مقابل پاناما

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
 خط و نشان بلژیک با پیروزی پرگل مقابل پاناما
خط و نشان بلژیک با پیروزی پرگل مقابل پاناما

تیم ملی بلژیک نخستین مسابقه خود در جام جهانی روسیه را با پیروزی آغاز کرد. شاگردان روبرتو مارتینز که پاناما، نماینده منطقه کونکاکاف را پیش رو داشتند با سه گل از سد حریف بد قلق خود گذشتند تا نخستین تیم سه امتیازی گروه G لقب بگیرند.

بلژیک که از آن به عنوان یکی از بخت های قهرمانی در این مسابقات نام برده می شود در هر دو نیمه با مالکیت بیش از شصت درصدی توپ، برتری محسوسی نسبت به حریف داشت و در نهایت به آنچه انتظار داشت رسید.

شیاطین سرخ که در نیمه نخست هر چه زدند به در بسته خورد نیمه دوم را با گل زودهنگام دقیقه ۴۷ آغاز کردند تا در سایه آرامش پس از گل بازی روان تری را نمایش بگذارند.

گل دقایق ابتدایی دریس مرتنز در نیمه دوم با دبل روملو لوکاکو دردقایق ۶۹ و ۷۵ تکمیل شد تا یک سه امتیازی شیرین به حساب تیم ملی بلژیک واریز شود.

بلژیکی ها پیش از ورود به روسیه در ۹ بازی از ۱۰ مسابقه خود در چارچوب رقابت های مقدماتی جام جهانی منطقه اروپا پیروز از میدان خارج شده بودند.

نسل طلایی فوتبال بلژیک قصد دارد در این تورنمنت پا را فراتر از یورو ۲۰۱۶ بگذارد که طی آن سرخ ها با شکست مقابل ولز درمرحله یک چهارم نهایی از دور رقابت کنار رفتند.

بیشتر بخوانید: