نخست وزیر نیوزیلند به مرخصی پس از زایمان رفت

نخست وزیر نیوزیلند به مرخصی پس از زایمان رفت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست وزیر نیوزیلند که به رغم بارداری در زمان خدمت از کار کناره گیری نکرد، پس از تولد نوزادش به مرخصی پس از زایمان رفت.

آگهی

جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند در حساب کاربری اینستاگرام خود از به دنیا آوردن اولین نوزادش که یک دختر است خبر داد.

خانم آردرن ۳۷ ساله نخستین زن در تاریخ این کشور است که در زمان خدمت به عنوان نخست وزیر و بدون کناره‌گیری از مقامش، باردار شد و کودکش را به دنیا آورد.

او با انتشار عکسی به همراه شریک زندگی و نوزادش در اینستاگرام نوشت: «کوچولو به روستای ما خوش آمدی.» نخست وزیر نیوزیلند افزود: «احساس خوش‌شانسی می‌کنم از داشتن این دختر کوچولوی سالم که ساعت ۴:۴۵ دقیقه بعد از ظهر به دنیا آمد و ۳/۳۱ کیلوگرم وزن دارد.»

مردم نیوزیلند واکنشی مثبت نسبت به خانم نخست وزیر و انتخاب او برای ادامه فعالیتش در زمان بارداری داشتند. نیوزلند از سالها پیش در زمینه حقوق زنان پیشرو بوده است و پیش از کشورهای دیگر اروپایی در سال ۱۸۹۳ حق رای زنان را قانونی کرد. خانم آردرن سومین نخست وزیر زن این کشور است. وی تا روزهای آخر بارداری وظایف خود را بعنوان مقام اجرایی نیوزیلند انجام داد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وینستون پترز معاون خانم آردرن در زمان مرخصی زایمان وی به مدت شش هفته مسئولیت‌های وی را انجام خواهد داد و خانم نخست وزیر با پایان دوره مرخصی زایمان به دفتر خود باز می‌گردد.

کلارک گایفورد، شریک زندگی جاسیندا آردرن، مجری تلویزیون است. آن دو در ماه ژانویه ۲۰۱۸ اعلام کردند که در انتظار نخستین فرزند خود هستند. نخست وزیر نیوزیلند نیز درهمان زمان اعلام کرد که قصد دارد پس از تولد فرزندش مانند دیگر زنان نیوزیلندی از مرخصی زایمان استفاده کند.

جاسیندا آردرن از معدود رهبران جهان است که در هنگام خدمت بعنوان بالاترین مقام اجرایی باردار شده است و بدون کناره‌گیری به مرخصی زایمان می‌رود. پیش از او بی‌نظیر بوتو در سال ۱۹۹۰ در حالیکه نخست وزیر پاکستان بود فرزند خود را به دنیا آورد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کاهش نرخ زاد و ولد در یونان؛ دولت به ازای هر نوزاد ۲ هزار یورو پاداش می‌دهد

دونده المپیک یک دهه پس از قتل دوست دخترش حکم آزادی مشروط گرفت

قتل دانشجوی دختر بار دیگر موضوع خشونت علیه زنان در ایتالیا را برجسته کرد