صعود شش امتیازی فرانسه و کرواسی؛ مسی و یاران در آستانه حذف

صعود شش امتیازی فرانسه و کرواسی
صعود شش امتیازی فرانسه و کرواسی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آلبی سلسته که از همان ابتدای مسابقات با عملکرد غیر منتظره و انتقاد آمیز مقابل ایسلند متوقف شده بود در رویارویی با کراوسی به روند نا امید کننده خود ادامه داد تا در برابر دیدگان دیه گو مارادونا، اسطوره آرژانتینی جهان فوتبال در آستانه حذف زودهنگام از مسابقات جام جهانی قرار گیرد.

آگهی

تیم ملی فوتبال فرانسه روز پنجشنبه دومین دیدار خود در چارچوب رقابت های مرحله گروهی جام جهانی روسیه را با پیروزی دشوار یک بر صفر مقابل پرو پشت سر گذاشت تا جواز صعود به مرحله بعد را دریافت کند.

شاگردان دیدیه دشان در این مسابقه نیز همانند بازی نخست مقابل استرالیا به سختی از سد حریف خود گذشتند تا تردیدها درباره عملکرد این تیم در مرحله حذفی رقابت ها بیشتر شود.

در آنسو تیم سختکوش پرو که در نخستین مسابقه نمایش قابل قبولی برابر دانمارک انجام داده بود با قبول این شکست امید خود را برای صعود به کلی از دست داد و به عنوان تنها تیم بدون امتیازی گروه C در انتهای جدول جای گرفت.

تنها گل این دیدار در دقیقه ۳۴ توسط کیلیان امباپه، ستاره جوان تیم ملی فرانسه به ثمر رسید که در پایان عنوان بهترین بازیکن میدان را نیز از آن خود کرد.

فرانسه در این گروه با شش امتیاز صعودش قطعی است و در بازی سوم مقابل دانمارک تنها با یک امتیاز به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعد خواهد شد. تیم های دانمارک و استرالیا نیز به ترتیب با چهار و یک امتیاز مکان دوم و سوم جدول را به خود اختصاص داده اند.

بیشتر بخوانید:

امباپه گلزن دیدار فرانسه و پرو

در دیگر بازی روز پنجشنبه و از گروه D مسابقات مرحله گروهی دو تیم کرواسی و آرژانتین به میدان رفتند که در پایان کروات ها با شایستگی سه امتیاز این دیدار را دریافت کردند.

شاگردان زلاتکو دالیچ در این دیدار همانند بازی مقابل نیجریه تاکتیک پذیر و هماهنگ ظاهر شدند و به لطف ستاره های خود با سه گل از سد مسی و یارانش گذشتند.

آلبی سلسته که از همان ابتدای مسابقات با عملکرد غیر منتظره و انتقاد آمیز مقابل ایسلند متوقف شده بود در رویارویی با کراوسی به روند ناامید کننده خود ادامه داد تا در برابر دیدگان دیه گو مارادونا، اسطوره آرژانتینی جهان فوتبال در آستانه حذف زودهنگام از مسابقات جام جهانی قرار گیرد.

نخستین گل تیم کراوسی در این دیدار در دقیقه ۵۳ توسط آنته ربیچ بازیکن باشگاه آینتراخت فرانکفورت به ثمر رسید. لوکا مودریچ، ستاره کروات باشگاه رئال مادرید و ایوان راکیتیچ، هافبک سرشناس تیم بارسلون اسپانیا دو گل دیگر این تیم را به ترتیب در دقایق ۸۰ و نخستین ثانیه های وقت های اضافه وارد دروازه آرژانتین کردند.

کرواسی با شش امتیاز هم اکنون صدرنشین گروه D است و ایسلند با یک بازی کمتر نسبت به آرژانتین و هم امتیاز با شاگردان خورخه سامپائولی در مکان دوم جدول جای دارد.

بیشتر بخوانید:

گل سوم کرواسی به آرژانتین توسط ایوان راکیتیچ
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش‌ها به صعود کرواسی و حذف میزبان جام جهانی

نوازندگان در شهر نیژنی روسیه ترانه کشورهای حاضر در جام جهانی را می نوازند

گفتگوی یورونیوز با علیرضا مرزبان؛ از تحلیل «نرم» ناکامی آلمان تا دوای درد فوتبال ایران