باخت آبرومندانه سعودی؛ صعود روسیه و اروگوئه؛ حذف سه تیم عربی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
باخت آبرومندانه سعودی؛ صعود روسیه و اروگوئه؛ حذف سه تیم عربی

عربستان سعودی پس از باخت سنگین در مقابل روسیه، برای بازیابی آبروی از دست رفته‌اش مقابل اروگوئه ایستاد و در یک بازی نزدیک با نتیجه ۱-۰ شکست خورد.

بازیکنان عربستان که از همان ابتدا استرس در چهره‌هایشان نمایان بود در آغاز بازی اشتباهات زیادی داشتند ولی به تدریج توانستند کمی بر اوضاع مسلط شوند و حتی موقعیت‌هایی هم روی دروازه اروگوئه ایجاد کردند.

با این وجود این یاران کاوانی و سوآرز بودند که به گل اول دست یافتند. در دقیقه ۲۳ لوییز سوآرز روی ارسال از روی نقطه کرنر کارلوس سانچز از اشتباه دروازه‌بان سعودی در خروج استفاده کرد و دروازه خالی سبزپوشان را با یک بغل پای ساده باز کرد.

بعد از این گل، تلاش‌های بازیکنان دو تیم بی نتیجه بود و هرچند هر دو طرف موقعیت‌هایی روی دروازه حریف ایجاد می‌کردند، ولی بدون اینکه گل دیگری از خط دروازه‌ها رد و بدل شود، دو تیم به رختکن رفتند.

با شروع نیمه دوم هرچند تلاش‌هایی برای نزدیک شدن به دروازه اروگوئه را در دستور کار خود قرار داد ولی مشخص بود که سبزپوشان سعودی اعتماد به نفس چندانی برای باز کردن دروازه اروگوئه نداشتند.

مردان اسکار تابارز هم هرچند موقعیت‌هایی داشتند اما آنها هم شاید ترجیح می‌دادند انرژی خود را برای بازی سوم با روسیه حفظ کنند.

در نهایت دیدار میان عربستان و اروگوئه با همان تک گل لوییز سوارز به پایان رسید تا عربستان، بعد از مراکش به دومین تیم حذف شده از جام بیست و یکم تبدیل شود. همچنین با این نتیجه مصر هم حذف شد و حالا سه کشور عربی، سه حذف شده قطعی رقابت‌های جام بیست و یکم هستند.

گفتنی است روسیه و اروگوئه هم روز دوشنبه ۴ تیر، برای تعیین سرگروه به مصاف یکدیگر می‌روند و حذف شده های گروه هم، در دیداری تشریفاتی اما حیثیتی در مقابل هم قرار می‌گیرند تا مشخص شود مصر تیم آخر این گروه خواهد بود یا عربستان سعودی.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید