Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

توضیحات شرکت نایک در باره تحریم تیم ملی ایران؛ تصمیم تازه ای گرفته نشده است

توضیحات شرکت نایک در باره تحریم تیم ملی ایران
توضیحات شرکت نایک در باره تحریم تیم ملی ایران
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نایک در بیانیه خود تاکید کرده است که بازیکنان می توانند محصولات این شرکت را خریداری و استفاده کنند اما تنها آندسته از ورزشکارانی که در کشوری غیر از ایران زندگی و فعالیت می کنند مشمول قرارداد اسپانسری خواهند شد.

آگهی

شرکت نایک با انتشار بیانیه ای به انتقاد های مطرح شده در خصوص تحریم تیم ملی فوتبال ایران واکنش نشان داد.

مسئولان این شرکت آمریکایی تولید کننده لوازم و پوشاک ورزشی که پس از رسانه ای شدن تحریم بازیکنان تیم ملی ایران تحت فشار زیاد منتقدان ایرانی و خارجی قرار گرفته بودند دربیانیه ای رسمی اعلام کردند که عدم تحویل کفش های ورزشی به ملی پوشان ایرانی در راستای قوانینی صورت می گیرد که شرکت های آمریکایی سالهاست که مجبور به تبعیت از آن هستند.

نایک همچنین در ایمیلی به روزنامه آمریکایی یو اس ای تودی، USA TODAY تاکید کرده است که معذوریت در تحویل کفش های ورزشی به تیم ملی ایران مسئله ای تازه نیست و اینکه به عنوان یک شرکت آمریکایی، به دلیل قوانین داخلی و تحریم های اعمال شده از جانب دولت، همچون سابق و بدون اختیار در تصمیم گیری نمی تواند در این راستا به انتخاب خود عمل کند.

در حالی که خبر تحریم بازیکنان تیم ملی ایران از سوی نایک اندکی پیش از شروع مسابقات جام جهانی روسیه رسانه ای شد، این شرکت آمریکایی تاکید دارد که ماجرا به خوبی تشریح نشده و این مسئله مشمول هیچگونه تغییر ناگهانی در تصمیم گیری های داخلی نبوده است.

بازیکنان و کادر فنی تیم ملی ایران پس از رسانه ای شدن خبر تحریم نایک به شدت نسبت به این مسئله واکنش نشان دادند و خواستار پیگیری ماجرا از سوی فیفا شدند.

کارلوس کی روش پس از پیروزی تیمش برابر مراکش در کنفرانس خبری این نوع برخورد را مصداق برز بی عدالتی و خصومت با تیم تحت هدایتش توصیف کرد که به گفته وی با هزینه ای بسیار پایین تر از دیگر تیم ها پا به تورنمنت مهمی چون جام جهانی گذاشته است.

بیشتر بخوانید:

بازتاب‌های داخلی و خارجی پیروزی تیم ملی فوتبال ایران مقابل مراکش

سرمربی تیم ملی ایران در سخنانی ضمن دفاع از بازیکنانش تصریح کرد: «آنها در مقابل هیچ چیز یا کسی نیستند. تنها می خواهند فوتبال بازی کنند. بگذارید مثل همه بازیکنان تیم های دیگر از فوتبال لذت ببرند.»

گفتنی است نایک در بیانیه خود تاکید کرده است که بازیکنان می توانند محصولات این شرکت را خریداری و استفاده کنند اما تنها آندسته از ورزشکارانی که در کشوری غیر از ایران زندگی و فعالیت می کنند مشمول قرارداد اسپانسری خواهند شد.

این در حالیست که سامان قدوس، بازیکن تیم ملی ایران که شهروند کشور سوئد است بدلیل ملحق شدن به جمع ملی پوشان با تحریم شرکت نایک مواجه شده است. او پیش از این قرادادی اسپانسری با شرکت نایک به امضاء رسانده بود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش ویدیویی از اولین تمرین تیم ملی ایران پس از پیروزی بر مراکش

آدیداس: پیراهن ایران را نمی‌فروشیم، از فدراسیون فوتبال ایران بگیرید

لباس‌های نایک برای ورزشکاران محجبه یکی از بهترین اختراعات سال ٢٠١٧ شد