حمله به مشتریان یک سوپرمارکت در جنوب فرانسه ۲ زخمی برجای گذاشت

View of La Seyne-sur-Mer
View of La Seyne-sur-Mer Copyright  Binabik155
Copyright  Binabik155
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عامل این حمله پیش از این سابقه‌ای نزد پلیس نداشته است؛ او در زمان دستگیری بشدت هیجان زده بوده و علاوه بر الله اکبر فریاد می‌زده است که «شما کافر هستید».

آگهی

حمله با کاتر به مشتریان در داخل یک سوپرمارکت در جنوب فرانسه دو زخمی برجای گذاشت. زخمی‌ها یک مشتری ۶۰ ساله و همچنین صندوق‌دار ۲۸ ساله این سوپرمارکت هستند که به بیمارستان منتقل شده‌اند. 

این حمله ساعت ۱۰:۲۰ دقیقه روز یکشنبه در منطقه سین-سور-مر (la Seyne-sur-mer) در نزدیکی شهر تولون فرانسه روی داد و عامل آن یک زن بود.

مشتری ۶۰ ساله سوپرمارکت از ناحیه قفسه سینه مجروح شده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پلیس عامل حمله را که گفته می‌شود در زمان حمله فریاد الله اکبر سر داده، بازداشت کرده است. او مشتری همیشگی این سوپرمارکت بوده و در این روز لباسی کاملا سیاه پوشیده است.

به گفتۀ برنارد مارشال، دادستان تولون «عامل این حمله مبتلا به اختلالات روانی بوده است؛ با این وجود این فرضیه رد نمی‌شود که احتمالا او افراطی شده باشد.»

عامل این حمله پیش از این سابقه‌ای نزد پلیس نداشته است؛ او در زمان دستگیری بشدت هیجان زده بوده و علاوه بر الله اکبر فریاد می‌زده است که «شما کافر هستید».

تحقیقات پلیس دربارۀ این حادثه آغاز شده است. دادستان اعلام کرد که جستجوی خانه این زن بویژه با این هدف که مشخص شود آیا او ارتباطی با نیروهای داعش داشته است یا خیر، آغاز شده است.

دادستان افزود: «هنوز نمی‌توان گفت که آیا این اقدام تروریستی بوده است یا نه؛ اما به هر حال این حمله اقدامی هراس‌افکن بوده است.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فروشگاه‌های بدون خدمه و تمام اتوماتیک به کمک روستائیان سوئد می‌آیند

احتمال محکومیت مظنون حمله تروریستی پاریس به ۲۰ سال زندان

عملیات ضدتروریستی در فرانسه و سوئیس؛ بازداشت اعضای گروه تلگرامی