Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حضور نیروهای ویژۀ فرانسه در عملیات بازپس‌گیری بندر حدیده

Hodeidah port
Hodeidah port Copyright REUTERS/Abduljabbar Zeyad
Copyright REUTERS/Abduljabbar Zeyad
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرانسه در کنار آمریکا و بریتانیا از حامیان ائتلاف اعراب در جنگ یمن محسوب می‌شود و سلاح‌ها و تجهیزات نظامی مورد نیاز عربستان سعودی و امارات متحده عربی را تامین می‌کند.

آگهی

نیروهای ویژه فرانسه در کنار نیروهای امارات متحده عربی در یمن حضور دارند؛ این خبر روز شنبه توسط نشریۀ فرانسوی فیگارو با استناد به سخنان دو منبع نظامی اعلام شد.

فیگارو اطلاعات بیشتری دربارۀ فعالیتهای این نیروها در یمن منتشر نکرده و وزارت دفاع فرانسه نیز تا کنون در این باره هیچ توضیحی نداده است. پیش از این یک منبع پارلمانی فرانسه نیز در گفتگو با خبرگزاری رویترز از حضور نیروهای ویژه فرانسه در خاک یمن خبر داده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نیروهای وابسته به ائتلاف اعراب به رهبری عربستان سعودی روز شنبه در چهارچوب بزرگترین عملیات این ائتلاف علیه حوثی‌های تحت حمایت ایران در یمن، سرانجام توانستند وارد فرودگاه شهر حدیده، مهمترین شهر بندری این کشور شوند.

یک روز پیش از این وزارت دفاع فرانسه اعلام کرده بود که پاریس در حال بررسی امکان اجرای عملیات مین‌روبی در یمن با هدف فراهم‌آوری امکان دسترسی نیروهای ائتلاف اعراب به بندر حدیده است. این وزارتخانه تاکید کرده بود که فرانسه تا این لحظه هیچ عملیات نظامی را در منطقه حدیده انجام نداده و این کشور بخشی از ائتلاف اعراب به رهبری عربستان سعودی در جنگ یمن نبوده است.

فرانسه در کنار ایالات متحده آمریکا و بریتانیا از حامیان ائتلاف اعراب در جنگ یمن محسوب می‌شود و تا کنون در جریان این جنگ سه ساله، سلاح‌ها و تجهیزات نظامی مورد نیاز عربستان سعودی و امارات متحده عربی را تامین کرده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شورای امنیت خواستار ادامه فعالیت بندر حدیده یمن شد

عیدروس الزبیدی مستقر در عدنِ یمن: عملیات زمینی علیه حوثی‌ها لازم است

حوثی‌ها برای «دومین بار» نفتکش حامل نفت روسیه را «به اشتباه» هدف قرار دادند