Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فرانسه؛ اعتراض راست های افراطی به اجرای کنسرت یک خواننده رپ در سالن بتکلان

فرانسه؛ اعتراض راست های افراطی به اجرای کنسرت یک خواننده رپ در سالن بتکلان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«جوانان هویت خواه» گروهی از راست های افراطی و تندروی فرانسه در اعتراض به برگزاری کنسرت مدین، خواننده رپ در سالن کنسرت بتکلان در مقابل این سالن گردهم آمدند.

آگهی

گروه های راست افراطی فرانسه در اعتراض به مدین، خواننده رپ فرانسوی در محل برگزاری کنسرت او دست به گردهمایی زدند. پنج شنبه در حالی که هواداران مدین برای ورد به سالن موسیقی بتکلان آماده می شدند گروه موسوم به «جوانان هویت خواه» با تجمع در مقابل بتکلان گفتند اجازه برگزاری کنسرت مدین را نمی دهند. دلیل اصلی این گروه راست افراطی استفاده این خواننده رپ از «لائیک نیستم» و یا «جهاد» در آلبوم های پیشین است.

سالن کنسرت بتکلان در سیزدهم ماه نوامبر سال ۲۰۱۵ مهمترین کانون حملات تروریستی پاریس بود. حملاتی که در جریان آن و در مجموع ۱۳۰ نفر از جمله ۹۰ نفر درهمین سال کنسرت توسط اسلام گرایان افراطی وابسته به داعش کشته شدند.

جوانان هویت خواه روی باندرولهای خود نوشته بودند بتکلان جای یک خواننده رپ اسلام گرا نیست.

مهم ترین واکنش را ژرار کلمب، وزیر کشور فرانسه در پارلمان این کشور نشان داد. وی اعلام کرد که دولت حق داوری و مداخله در تصمیم مسئولان بتکلان را ندارد اما «ما بر هرآن چه که نظم و امنیت عمومی را برهم بزند مخالف هستیم.» 

تنها شب قبل از برگزاری این کنسرت گروهی از خانواده بازماندگان حمله بتکلان با انتشار بیانیه ای اعلام کرده بودند که مسئولان سالن کنسرت بتکلان با ارائه مجوز به مدین، اشتباهی غیرقابل بخشش مرتکب شده اند. در بیانیه این گروه می خوانیم: «ما این قصد پیشداوری درباره مدین را نداریم، اما تنها به نظر ما برگزاری کنسرت این خواننده در چنین مکانی کاری است اشتباه.»

همزمان گروه دیگری از خانواده های بازماندگان بتکلان اعلام کردند که حق مسئولان کنسرت بتکلان است که تشخیص دهند چه گروهی را به این سالن کنسرت دعوت کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رپر اسپانیایی در اعتراض به حکم زندان در دانشگاه بست نشست

«سفیدها را دار بزنید»؛ پلیس رپر فرانسوی را بازجویی کرد

دادستان پاریس: اباعود شاهد عملیات پلیس در بتکلان بوده است