دادستان پاریس: اباعود شاهد عملیات پلیس در بتکلان بوده است

دادستان پاریس: اباعود شاهد عملیات پلیس در بتکلان بوده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادستان پاریس در نشست خبری از قصد حمله تروریستی به ساختمان تجاری «لدفانس» در پاریس خبر داد. فرانسوا مولنس گفت: «بر اساس نشانه هایی که دریافت کردیم،

آگهی

دادستان پاریس در نشست خبری از قصد حمله تروریستی به ساختمان تجاری «لدفانس» در پاریس خبر داد.

فرانسوا مولنس گفت: «بر اساس نشانه هایی که دریافت کردیم، عبدالحمید اباعود و فردی که در آپارتمان منطقه سن دونی همراه او بوده و هنوز هویت او ناشناخته است، قصد داشته اند تا یکی از روزهای ۱۸ و یا ۱۹ نوامبر حمله تروریستی در منطقه “لدفانس” انجام دهند.»
وی همچنین تاکید کرد اباعود روز جمعه هنگامى كه پليس در حال انجام عمليات ويژه براى آزاد كردن گروگان ها بود به بتكلان بازگشته وشاهد عمليات پليس بوده است.

آقای مولنس با اشاره به آخرین اطلاعات دریافتی از سوی تیم تحقیقات درباره حملات تروریستی ۱۳ نوامبر تاکید کرد که کمربندی انفجاری یافت شده در منطقه مونتروژ احتمالامتعلق به صلاح عبدالسلام است.
وی افزود: این وسیله با نوع کمربند انفجاری استفاده شده در حملات پاریس مشابهت دارد و تلفن همراه عبدالسلام نیز قبل از فرار دراین منطقه فعال شده است.

مشخص شدن هویت پنجمین مظنون

دفتر دادستانی فدرال بلژیک با انتشار تصویری از چهره پنجمین مظنون به همکاری در حملات پاریس پرده برداشت.
مقام های رسمی این کشور می گویند، «محمد عبرینی» دو روز پیش از حملات پاریس در یکی از بزرگراه های این شهر با صلاح عبدالسلام در خودرویی همراه بوده است. پلیس بلژیک با انتشار تصویر او از صدور حکم جلب بین المللی خبر داده است.
صلاح عبدالسلام از مظنونان اصلی حملات پاریس به شمار می رود که همچنان فراری است. او ۲۶ سال دارد و فرانسوی است اما مدتی در بلژیک زندکی می کرده است. پلیس اعلام کرده هر دوی این مظنونان خطرناک هستند و ممکن است، مسلح باشند.

دستگیری بنیانگذار یکی از شاخه های جهادی در فرانسه

همچنین پلیس فرانسه روز ه شنبه الیویه کورل اسلامگرای فرانسوی و سوری تبار، را بازداشت و محل زندگی او و چند خانه اطراف را مورد تفتیش و بازرسی قرار داد. پلیس از کشف سلاح در خانه او خبر داده است.

الیویه کورل سال ۲۰۱۲ در ارتباط با حمله تروریستی به یک مدرسه یهودی در تولوز بازداشت شده بود. از او به عنوان بنیانگذار یکی از مهمترین شاخه های جهادی در فرانسه نام برده می شود. شاخه ای که در آن افرادی نظیر محمد مراح عامل حمله تروریستی در تولوز و نیز فابین کلن، اسلامگرای فرانسوی که صدای او پس از حملات خونبار اخیر پاریس در پیام صوتی گروه دولت اسلامی مورد شناسایی قرار گرفت، فعالیت داشتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه؛ اعتراض راست های افراطی به اجرای کنسرت یک خواننده رپ در سالن بتکلان

عبدالحمید اباعود، مغز متفکر حملات تروریستی پاریس کیست؟

قوانین عجیب فرانسه؛ از ممنوعیت برهنگی در خانه تا مخالفت والدین با ازدواج فرزندان