قاچاقچیان کامیون مرگ مجارستان به ۲۵ سال زندان محکوم شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
Four men, charged with the killing of 71 migrants
Four men, charged with the killing of 71 migrants   -   کپی رایت  REUTERS/Tamas Kaszas

دادگاه مجارستان روز پنج‌شنبه چهار مرد عضو یک باند قاچاق انسان که در سال ۲۰۱۵ میلادی کامیونی حامل جسد ۷۱ مهاجر را در بزرگراهی در اتریش رها کرده بودند، به ۲۵ سال زندان محکوم کرد.

اجساد این مهاجران، شامل ۵۹ مرد ۸ زن و ۴ کودک که خفته شده بودند، در ۲۶ اوت سال ۲۰۱۵ میلادی در کامیونی در نزدیکی مرز مجارستان پیدا شد.

این مهاجران اتباع  کشورهای سوریه، عراق و افغانستان بودند و به گفته دادستان پرونده، قاچاقچیان که این تعداد مهاجر را با این کامیونی کوچک از مجارستان به اتریش منتقل می‌کردند، گریه‌های مهاجران قبل از مرگشان، کوبیدن آنها به دیواره کامیون و فریادهایشان را نادیده گرفته‌اند.

REUTERS/Heinz-Peter Bader
کامیون حامل اجساد ۷۱ مهاجرREUTERS/Heinz-Peter Bader

چهار متهم اصلی پرونده که دارای تابعیت افغان و بلغاری هستند، به اتهام قتل محاکمه شده و درنهایت هر کدام به ۲۵ سال زندان محکوم شدند. هفت عضو دیگر این باند نیز به اتهام قاچاق انسان محاکمه و مجرم شناخته شدند.

انتشار خبر مرگ این مهاجران در سال ۲۰۱۵ میلادی، اروپا را در شوک فرو برد. این اتفاق در اوج بحران مهاجران روی داد و بدترین حادثه از این دست در مسیر بالکان محسوب می‌شد؛ یعنی در جایی که صدها هزار مهاجرِ فرار کرده از جنگ و فقر در خاورمیانه، آفریقا و آسیا از آن مسیر رهسپار اروپای غربی بودند.

بیشتر بخوانید: کشف کامیون حامل اجساد دهها مهاجر در اتریش؛ تحقیقات پلیس ادامه دارد