Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دانمارک قانون منع پوشیدن برقع و روبنده در اماکن عمومی را تصویب کرد

دانمارک قانون منع پوشیدن برقع و روبنده در اماکن عمومی را تصویب کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پارلمان دانمارک روز پنج‌شنبه به تصویب طرح پیشنهادی دولت راست میانه این کشور برای ممنوعیت پوشاندن چهره در حجاب زنان مسلمان رای داد و اعلام کرد که این پوشش با ارزش‌های دانمارک در تضاد است.

آگهی

دانمارک پوشیدن «روبنده» یا نقاب، حجاب برخی از زنان مسلمان در مکان‌های عمومی را ممنوع کرد. این در حالی است که در سال‌های گذشته فرانسه و برخی دیگر از کشورهای اروپایی «برقع» را در مکان‌های عمومی ممنوع کردند.

پارلمان دانمارک روز پنج‌شنبه به طرح پیشنهادی دولت راست میانه این کشور برای ممنوعیت پوشاندن چهره در حجاب زنان مسلمان رای مثبت داد و اعلام کرد که این پوشش با ارزش‌های دانمارک در تضاد است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رویترز
زنان با حجاب روبنده (پوشیه) در پارلمان دانمارک در هنگام تصویب قانونرویترز

مخالفان این قانون که از ماه اوت امسال اجرایی خواهد شد، معتقدند که این ممنوعیت، تعدی به حق انتخاب پوشش زنان است. سازمان عفو بین‌الملل نیز تصویب این قانون توسط دانمارک را «تبعیض و نقض حقوق زنان» خواند.

پاپ پولسن، وزیر دادگستری دانمارک در ارتباط با اجرای این ممنوعیت اعلام کرد که پلیس زنان با روبنده (نقاب) یا برقع را مجبور به برداشتن حجاب نخواهد کرد و تنها از آنها می‌خواهد که به خانه خود بازگردند.

وزیر دادگستری و رئیس حزب محافظه‌کار دولت که از حمایت حزب ناسیونالیست «مردم دانمارک» برخوردار است در ماه فوریه، همزمان با پیشنهاد این طرح گفته بود: «پوشاندن صورت در مکان‌های عمومی مخالف ارزش‌های جامعه دانمارک و بی‌احترامی به جامعه است.»

زینب، زن مسلمان ۲۰ ساله ساکن کپنهاگ درباره این ممنوعیت به خبرگزاری رویترز گفت: «این اصلا خوب نیست. و به این معناست که من نمی‌توانم مدرسه بروم، کار کنم و با خانواده‌ام بیرون بروم.»

او افزود: «اما من روبنده‌ام را کنار نمی‌گذارم. بنابراین باید راه‌حل دیگری پیدا کنم.»

جریمه پیش‌بینی شده در این قانون برای پوشاندن صورت با حجاب «روبنده»، ۱۶۰ دلار در اولین اخطار و ۱۶ هزار دلار در چهارمین اخطار خواهد بود.

فرانسه، بلژیک، هلند، بلغارستان و ایالت بایرن آلمان کشورها مناطقی هستند که محدودیت‌های قانونی برای پوشش برقع در مکان‌های عمومی اعمال کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قانون ممنوعیت پوشاندن کامل صورت در هلند اجرایی شد

معترضان دانمارکی با روی پوشیده به قانون منع روبنده اعتراض کردند

ممنوعیت پوشیدن روبنده در دانمارک؛ معترضان به خیابان می آیند