حرکت قایق‌های فلسطینی برای شکست حصر غزه

حرکت قایق‌های فلسطینی برای شکست حصر غزه
نگارش از Ilia Nick
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارتش اسرائیل تا کنون در این باره اعلام موضع نکرده و در صدد برخورد نیز برنیامده است.

آگهی

شماری از قایق‌های ماهیگیری فلسطینی روز سه‌شنبه از بندر غزه به سوی آبهای اروپا حرکت کردند تا محاصره ۱۱ ساله مرزهای آبی این باریکه را بشکنند. مجموعه‌ای از قایق‌های کوچک قایق اصلی را که حدود ۱۲ سرنشین داشت همراهی می‌کردند.

هنوز مشخص نیست که آیا این رژه دریایی برای گذر از مرز آبی تحت محاصره اسرائیل در ۱۶ کیلومتری از ساحل غزه صورت گرفته یا خیر. ارتش اسرائیل تا کنون در باره اعلام موضع نکرده و در صدد برخورد نیز برنیامده است.

قایق‌های کوچک ماهیگیری در ساحل غزه قایق بزرگی با ۱۲ سرنشین را همراهی می‌کردند،‌عکس از رویترز

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

یک دانشجو که در این حرکت شرکت دارد به خبرنگار یورونیوز گفت:‌ «پیام ما پیامی بشردوستانه است. مردم جهان باید بدانند که در نوار غزه مردمی هستند که حق حیات دارند، پیر و جوان، بیمار و معلول، دانشجو و فارغ التحصیل، محاصره ۱۲ ساله ما باید بشکند.»

کمال هم که یک فرد بیمار است افزود: «انشا‌الله بتوانم به اروپا برسم تا به دارو و درمان پزشکی دسترسی داشته باشم. من و دوستم بارها تلاش کردیم برای درمان به اروپا برویم اما نتوانستیم واین بار هم شمار افراد بسیار زیاد است و ناگزیریم برای رسیدن به اروپا منتظر سفر بعدی باشیم.»

شماری از قایقهای ماهیگیری در آبهای ساحل غزه، عکس از رویترز

ساعاتی پیش ارتش اسرائیل اعلام کرد بامداد روز سه شنبه ۲۵ راکت از نوار غزه به سوی اهدافی در جنوب این کشور شلیک شده است. مقامات اسرائیل مدغی شدند سامانه دفاعی این کشور موسوم به گنبد آهنین اکثر این خمپاره‌ها را رهگیری و منهدم کرده است. این حمله تلفاتی به جا نگذاشته است.

نوار غزه بیش از یک دهه تحت محاصره شدید زمینی، هوایی و دریایی اسرائیل بوده و دولت اسرائیل مدعی است که این کار را برای دست نیافتن حماس به سلاح انجام می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیل غزه را بمباران کرد

جلسه اضطراری اتحادیه عرب دو روز پس از درگیری‌های غزه

تعمیق شکاف بین آمریکا و اسرائیل؛ بایدن: نتانیاهو در نوار غزه اشتباه می‌کند