پس از چهار سال جستجوها برای یافتن هواپیمای ناپدید شدۀ مالزی متوقف شد

flight MH370
flight MH370 Copyright CSIRO/Handout/File Photo via REUTERS
Copyright CSIRO/Handout/File Photo via REUTERS
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیش از چهار سال تلاش برای یافتن بویینگ ۷۷۷ نتیجه‌ای در بر نداشت و به این ترتیب این سانحه هوایی همچنان رازآمیز‌ترین حادثه هواپیمایی جهان باقی ماند.

آگهی

جستجوها برای یافتن پرواز شماره «ام اچ ۳۷۰» خطوط هواپیمایی مالزی از روز سه‌شنبه ۲۹ مه (۸ خرداد) متوقف شد.

مقامات مالزی پس از آن تصمیم به پایان دادن به جستجوها گرفتند که بیش از چهار سال تلاش برای یافتن بویینگ ۷۷۷ نتیجه‌ای در بر نداشت و به این ترتیب این سانحه هوایی همچنان رازآمیز‌ترین حادثه هواپیمایی جهان باقی ماند.

این هواپیما در ۸ مارس سال ۲۰۱۴ میلادی با ۲۳۹ سرنشینِ عمدتا چینی، از کوالالامپور رهسپار پکن شد و پس از ناپدید شدن، جستجوهای گستردۀ بین‌المللی برای یافتن نشانی از آن آغاز گردید.

این جستجوها راه به جایی نبرد و سرانجام در ژانویه سال گذشته میلادی استرالیا و چین اعلام کردند که به تلاششان در این راه پایان می‌دهند.

در ژانویه سال جاری دولت مالزی موافقت کرد که در صورتی که شرکت اکتشافی آمریکایی «Ocean Infinity» تا ۲۹ ماه مه این هواپیما را بیابد، بیش از ۷۰ میلیون دلار به این شرکت پرداخت کند. اما این شرکت درنهایت اعلام کرد که پس از جستجوی مساحتی بیش از ۱۱۲ هزار کیلومتر مربع در کف اقیانوس‌ها، هیچ نشانی از این هواپیما نیافته است.

تا کنون چندین قطعۀ هواپیما از نقاط مختلفی از جمله جزایر اقیانوس هند پیدا شده که تعلق دست‌کم سه قطعه از آنها به بویینگ ۷۷۷ تایید شده است.

نیافتن هیچ نشانی از این هواپیما این گمان را نیز تقویت کرده که احتمالا کسی عمدا فرستندۀ هواپیما را قبل از آنکه در اقیانوس هند سقوط کند، خاموش کرده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تونی ابوت: مالزی می‌دانست شیرجه مرگ دلیل سقوط پرواز ام‌اچ۳۷۰ بود

سه کشته در پی سقوط یک هواپیمای سبک در ایالت هسن آلمان

۱۰ سال پس از ناپدید شدن هواپیمای مالزی بستگان قربانیان در چین خواستار جستجوی دوباره شدند