دادستان سوئیس: پرونده پلاتینی مختومه نشده است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دادستان سوئیس: پرونده پلاتینی مختومه نشده است

پرونده میشل پلاتینی رئيس سابق یوفا وارد مرحله جدیدی شد.

روز شنبه ۲۶ مه/ ۵ خرداد دادستان سوئیس اعلام کرد پرونده میشل پلاتینی به صورت کامل مختومه نشده است. این در حالیست که روز جمعه ۲۵ مه/ ۴ خرداد وکیل میشل پلاتینی گفته بود، موکل او از سوی دادستانی سوئیس تبرئه شده است.

اینسنت سولاری، وکیل کاپیتان تیم ملی فرانسه در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک، روز جمعه گفت: «نامه‌ای از دادستانی سوئیس دریافت کرده‌ایم که می‌گوید موکل من را از فهرست پیگیری خارج کرده است. همچنین در بخش دیگری از این نامه آمده است که میشل پلاتینی دیگر متهم نیز شناخته نمی‌شود.»

پس از این موضوع اسطوره سابق باشگاه یوونتوس در واکنش به اعلام این خبر گفت: «امیدوارم فیفا شجاعت و شایستگی لازم را برای تعلیق محرومیت من داشته باشد. در غیر این‌صورت وکلای من پروسه تعلیق محرومیت مرا آغاز خواهند کرد و این سریال تمسخرآمیز همچنان ادامه خواهد داشت.»

بیشتر بخوانید:

در عین حال روز شنبه فیفا هم نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و گفت: «هرچند آقای پلاتینی مرتکب عمل مجرمانه‌ای نشده است و از سوی دادستان سوئیس قرار منع تعقیب برایش صادر شده است، اما او با دریافت ۲ میلیون فرانک سوئیس از سپ بلاتر، اصول اخلاقی فیفا را زیرپا گذاشته است.»

حالا دادستان سوئیس روز شنبه می‌گوید که تمام پرونده‌های کاپیتان سابق تیم ملی فرانسه و باشگاه یوونتوس ایتالیا مختومه نشده است.

گفتنی است میشل پلاتینی رئیس سابق اتحادیه فوتبال اروپا و سپ بلاتر رئیس پیشین فیفا، در راستای پرونده‌های مبارزه با فساد مالی، از سوی کمیته انضباطی فیفا، در تاریخ ۲۱ دسامبر ۲۰۱۵/ ۳۰ آذر ۱۳۹۴ به اتهام به رشوه خواری در رابطه با واگذاری میزبانی جام جهانی به کشورهای آفریقای جنوبی، قطر و روسیه، هر کدام به هشت سال محرومیت از هر گونه فعالیت در زمینه فوتبال محکوم شدند. این حکم البته در ادامه شکسته شد و به ۴ سال کاهش پیدا کرد. بر این اساس آقای پلاتینی تا اکتبر ۲۰۱۹ حق انجام هرگونه فعالیت مرتبط به فوتبال را ندارد. پلاتینی با دریافت حکم دادستانی سوئيس امیدوار است فیفا هم در تصمیم خود تجدید نظر کند تا را ه بازگشت او به دنیای فوتبال هموار شود.

به کانال یورونیوز فارسی در تلگرام بپیوندید