دادگاه تجدید نظر میشل پلاتینی برگزار شد

دادگاه تجدید نظر میشل پلاتینی برگزار شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادگاه تجدید نظر برای رسیدگی به محکومیت میشل پلاتینی، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا، روز جمعه در لوزان سوییس برگزار شد. او که فعالیتش در این مقام

آگهی

دادگاه تجدید نظر برای رسیدگی به محکومیت میشل پلاتینی، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا، روز جمعه در لوزان سوییس برگزار شد. او که فعالیتش در این مقام برای شش سال به حالت تعلیق در آمده، پیشتر از دادگاه استیناف درخواست تجدید نظر کرده بود.

آقای پلاتینی، پس از حضور در دادگاه ضمن ابراز خوش بینی نسبت به نتیجه آن گفت: «برای رسیدن به هدف ام سعی کردم دقیق و شفاف باشم. کار کرده و برای هدایت فیفا پول دریافت کرده ام و مالیاتم را هم پرداخته ام. اگر من رئیس فیفا باشم در تمامی بازی های یورو ۲۰۱۶ شرکت خواهم داشت.»

سپ بلاتر، رئیس سابق فیفا هم که در دسامبر گذشته از ادامه فعالیت های ورزشی منع شده بود روز جمعه در دادگاه تجدیدنظر بعنوان شاهد حضور داشت. او گفت: «من این جلسه را با وجدانی آرام ترک می کنم و امیدوارم که توانسته باشم اطلاعات مهمی در مورد این پرونده داده باشم.»

آقای پلاتینی از سوی فیفا متهم شده بود که در سال ۲۰۱۱ به صورت غیرقانونی بیش از دو میلیون دلار از سپ بلاتر دریافت کرده است. پلاتینی و بلاتر ادعا کرده بودند که این مبلغ بر مبنای توافقی در سال ۱۹۹۸ و در ازای همکاری با فیفا پرداخت شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرونده فساد فیفا؛ پلاتینی توسط دادستانی سوئیس به عنوان مظنون بازجویی می‌شود

دادستان سوئیس: پرونده پلاتینی مختومه نشده است

نگارش در پشت میله‌های زندان؛ کتاب خاطرات الکسی ناوالنی به زودی منتشر خواهد شد