Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ملاقات مجدد سران دو کره برای گفتگو درباره دیدار آتی کیم و ترامپ

ملاقات مجدد سران دو کره برای گفتگو درباره دیدار آتی کیم و ترامپ
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

این دیدار نشانه جدی‌تر شدن دیدار رئیس جمهوری آمریکا با رهبر کره شمالی است که برای روز ۱۲ ژوئن / ۲۲ خرداد در سنگاپور پیش‌بینی شده است.

آگهی

رئیس جمهوری کره جنوبی در سفری غیر منتظره به کره شمالی با رهبر این کشور دیدار و گفتگو کرد.

مقام‌های کره جنوبی هدف از سفر کیم جائه اون در روز جمعه ۵ خرداد را اطمینان از انجام دیدار آتی میان کیم جونگ اون و دونالد ترامپ اعلام کرده‌اند. این دیدار نشانه جدی‌تر شدن دیدار رئیس جمهوری آمریکا با رهبر کره شمالی است که برای روز ۱۲ ژوئن / ۲۲ خرداد در سنگاپور پیش‌بینی شده است.

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «سران دو کشور درباره این که چگونه دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی به شکلی موفقیت‌آمیز برگزار شود و نیز درباره بیانیه‌ای که در پانمونجوم صادر خواهند کرد، تبادل نظر کردند.»

دیدار رؤسای جمهوری دو کره در روستای پانمونجوم واقع در منطقه غیرنظامی مرزی میان دو کشور و در خاک کره شمالی انجام شد. یک ماه پیش این کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی بود که برای ملاقات با همتای خود در کشور همسایه جنوبی از مرز مشترک دو کشور گذاشت و قدم به خاک کره شمالی گذاشت. به این ترتیب فصلی جدید در روابط دو کشور با نخستین دیدار دو رهبر پس از یک دهه رقم خورد.

دیدار پیشین دو رئیس جمهوری در چهارچوب طرح کره شمالی برای خلع سلاح اتمی داوطلبانه انجام شده بود.

بیشتر بخوانید:

هنوز جزئیاتی از محتوای صحبت‌های دو ساعته میان رهبران دو کره منتشر نشده است، اما آقای مون که در روزهای گذشته برای دیدار با دونالد ترامپ به واشینگتن سفر کرده بود قرار است روز یکشنبه جزئیات دیدار خود با آقای کیم را اعلام کند.

اون به استقبال این نیامد

تصاویر منتشر شده از این دیدار رهبران دو کره، آنها را در حال فشردن دست یکدیگر نشان می‌دهد. اما در ویدئوئی که از لحظه رسیدن رئیس جمهوری کره جنوبی به محل ملاقات منتشر شده، خواهر کیم جونگ اون دیده می‌شود که به استقبال آقای مون رفته در حالی که آقای کیم در ساختمان منتظر میهمان است.

خواهر کیم جونگ اون در ماه‌های اخیر نقش مهمی در نزدیکی دوباره دو کره داشته است. او در زمان بازی‌های المپیک زمستانی در ماه فوریه گذشته به همراه هیأتی به کره جنوبی سفر و با رئیس جمهوری این کشور دیدار کرد.

تغییر نظر ترامپ

دونالد ترامپ که روز پنج‌شنبه خبر از لغو برنامه دیدار تاریخی خود با رهبر کره شمالی داده بود، تنها یک روز بعد از آن تغییر نظر داده و در توئیتر خود نوشت که واشینگتن با پیونگ‌یانگ در زمینه برگزاری دیدار ۱۲ ژوئن «گفتگوهای سازنده»ای داشته است.

مجله پولیتیکو گزارش داده بود که روز پنج‌شنبه بلافاصله بعد از لغو برنامه دیدار از سوی دونالد ترامپ، حدود ۳۰ تن از مقام‌ها و دیپلمات‌های وزارت امور خارجه آمریکا که برای برنامه‌ربزی در سنگاپور به سر می‌برند، آماده بازگشت به آمریکا شده بودند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک مقام بلندپایه کره شمالی به آمریکا سفر کرد

ترامپ از احتمال تعلیق دیدارش با رهبر کره شمالی سخن گفت

محکومیت دو نوجوان در کره شمالی به ۱۲ سال کار با اعمال شاقه به دلیل تماشای ویدیوهای کره جنوبی