Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بلژیک؛احساسات جریحه دارشده شهروندان در پی تیراندازی و مرگ دختربچه کرد

 بلژیک؛احساسات جریحه دارشده شهروندان در پی تیراندازی و مرگ دختربچه کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بسیاری از فعالان حقوق بشری در مقابل دادگستری بلژیک در بروکسل در اعتراض به مرگ دختر بچه دوساله پناهجوی کرد و عراقی بدست پلیس بلژیک دست به تحصن زدند.

آگهی

ده ها نفر از فعالان حقوق پناهجویان و کودکان تا شهروندان بلژیکی در اعتراض به کشته شدن مودا، دختر پناهجوی دو ساله کرد و عراقی از سوی پلیس بلژیک در مقابل وزارت دادگستری این کشور در بروکسل تحصن کردند.

پلیس بلژیک اوائل هفته در پی تعقیب و گریز مینی بوس حامل پناهجویان نهایتا به سوی آنها تیراندازی کرد و در جریان تیراندازی دختر دو ساله کرد و عراقی کشته شد. این موضوع باعث خشم بسیاری از سازمان های حقوق بشری دراین کشور و سراسر اروپا شده است.

ابتدا پلیس بلژیک دخالت پلیس در مرگ این دختر را کتمان کرد تا اینکه نتایج آزمایش های پزشک قانونی نشان داد تنها دلیل فوت دختربچه دو ساله تیر پلیس بوده است. در پی اعلام پزشکی قانونی گفته می شود مامور پلیس عامل این تیراندازی در وضعیت روانی مناسبی قرارندارد.

**بیشتر بخوانید: **

دادستان پرونده تصمیم دارد علیه افسر پلیسی که به این خودرو شلیک کرده اعلام جرم کند. دادستان همچنین می گوید که این حادثه یک تراژدی بوده و افسری که برای متوقف کردن مینی‌بوس شلیک کرده، هرگز فکر نمی‌کرده است که چنین اتفاقی بیافتد.

این خبر دردناک باردیگر مساله «مجرم بودن پناهجویان غیرقانونی» در اروپا بطور عام و در بلژیک بطور خاص را در راس اخبار رسانه ها قرارداده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دستگاه قضایی بلژیک حمله لیژ را تروریستی خواند