Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ونزوئلا کاردار آمریکا را اخراج کرد

رئیس جمهوری ونزوئلا
رئیس جمهوری ونزوئلا Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews با استفاده از  رویترز، خبرگزاری فرانسه
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری ونزوئلا وعده داده است که به زودی شواهدی از «دخالت نظامی، اقتصادی و سیاسی» سفارت آمریکا در امور کشورش را ارائه خواهد کرد.

آگهی

نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا به دنبال اعلام تحریم های جدید واشنگتن علیه کشورش دستور اخراج کاردار آمریکا را صادر کرد.

ایالات متحده، کانادا، اتحادیه اروپا و حدود ۱۰ کشور آمریکای جنوبی نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا را که نیکولاس مادورو در آن به پیروزی رسید به رسمیت نشناخته اند.

بنا به دستور اجرایی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا شهروندان آمریکایی از خرید و فروش اوراق قرضه ونزوئلا منع شده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نیکولاس مادورو ضمن صدور دستور اخراج تاد رابینسون، کاردار آمریکا، وی را به دخالت در «توطئه ای نظامی» علیه دولت ونزوئلا متهم کرده است. بنا به دستور نیکولاس مادورو تاد رابینسون و برایان نارانخو، یک دیپلمات ارشد دیگر آمریکایی ۴۸ ساعت فرصت دارند تا خاک ونزوئلا را ترک کنند.

رئیس جمهوری ونزوئلا از برایان نارانخو، دیپلمات آمریکایی به عنوان نماینده سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده (سیا) در ونزوئلا نام برد.

رئیس جمهوری ونزوئلا وعده داده است که به زودی شواهدی از «دخالت نظامی، اقتصادی و سیاسی» سفارت آمریکا در امور کشورش را ارائه خواهد کرد.

وزارت خارجه آمریکا در واکنش به ادعای «دخالت» دیپلمات های این کشور در امور ونزوئلا این ادعاها را رد کرد. واشنگتن تهدید کرده است که در واکنش به تصمیم دولت ونزوئلا اقدامی مشابه علیه دیپلماتهای ونزوئلا در ایالات متحده انجام خواهد داد.

نیکولاس مادورو در انتخابات روز یکشنبه که از سوی مخالفان تحریم شده بود با کسب ۶۸ درصد آراء به پیروزی رسید. در رای گیری روز یکشنبه حدود ۵۲ درصد واجدان شرایط شرکت در انتخابات شرکت نکردند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا نتایج انتخابات ونزوئلا را به رسمیت نمی‌شناسد

انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا؛ از بحران اقتصادی تا بحران مشروعیت؟

ونزوئلا و ترکیه بر سر استخراج و بهره برداری از معادن طلا توافقنامه امضا کردند