Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

تنیس؛ نادال با فتح مسترز رم عنوان نخست جهانی خود را پس گرفت

قهرمانی نادال در تورنمنت مسترز رم
قهرمانی نادال در تورنمنت مسترز رم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رافائل نادال که از سال ۲۰۱۳ تاکنون در رم به پیروزی دست نیافته بود با غلبه بر مدافع عنوان قهرمانی این تورنمنت در صدر رده بندی جهانی تنیس قرار گرفت.

آگهی

رافائل نادال روز یکشنبه موفق شد در فینال رقابت های تنیس مسترز رم با غلبه بر الکساندر زوروف آلمانی برای هشتمین بار جام قهرمانی این تورنمنت را بالای سر ببرد.

تنیس باز سرشناس اسپانیایی در این دیدار تنها نتیجه ست دوم را به حریف واگذار کرد و در نهایت در سه ست، ۲ بر ۱ پیروز میدان شد. 

جام قهرمانی مسترز رم در دستان نادال

رافائل نادال که از سال ۲۰۱۳ تاکنون در رم به پیروزی دست نیافته بود با غلبه بر مدافع عنوان قهرمانی این تورنمنت در صدر رده بندی جهانی تنیس قرار گرفت. نادال پس از برتری در فینال احساسش را اینگونه بیان کرد: «نخستین قهرمانی در رم به سال ۲۰۰۵ باز می گردد که یکی از بهترین خاطرات ورزشی من است؛ حالا پس از سالها کسب دوباره جام قهرمانی بسیار لذت بخش است.»

او بدین ترتیب سی و دومین قهرمانی در مسابقات مسترز را تجربه کرد و عنوان مرد شماره یک جهان را که در مادرید از دست داده بود، دوباره پس گرفت. 

در فینال رقابت های انفرادی زنان نیز الینا اسویتولینا، تنیس باز اوکراینی که رتبه چهارم رده بندی جهانی را در اختیار دارد در دو ست سیمونا هالپ رومانیایی و زن شماره یک فعلی تنیس جهان را شکست داد تا از عنوان قهرمانی خود در این تورنمنت دفاع کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رافائل نادال موقتاً از دنیای رقابتهای تنیس کناره‌گیری کرد

پیروزی تیم اروپا و بازی دیدنی فدرر و نادال در جام لیور

نواک جوکوویچ برای دهمین بار قهرمان مسابقات گرنداسلم تنیس ملبورن شد