Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتشار گزارش هایی از مذاکرات قاسم سلیمانی با سیاستمداران عراقی در بغداد

قاسم سلیمانی
قاسم سلیمانی Copyright ایسنا
Copyright ایسنا
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نتایج اولیه از انتخابات پارلمانی عراق که روز شنبه برگزار شد نشان می دهد ائتلاف «سائرون» به رهبری مقدی صدر، روحانی بانفوذ شیعه پیشتاز است.

آگهی

قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران برای مذاکره بر سر تشکیل دولت آینده عراق در بغداد، پایتخت این کشور به سر می برد.

خبرگزاری رویترز با اعلام این خبر به نقل از دو منبع آگاه به روند تشکیل دولت عراق از ورود فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران به این کشور در روز شنبه گذشته خبر داد. خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از منبعی خبری که در فرایند مذاکره در مورد تشکیل دولت آینده عراق شرکت دارد از حضور قاسم سلیمانی در بغداد خبر داده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نتایج اولیه از انتخابات پارلمانی عراق که روز شنبه برگزار شد نشان می دهد ائتلاف «سائرون» به رهبری مقتدی صدر، روحانی بانفوذ شیعه پیشتاز است.

یکی از افرادی که به عنوان رابط بین مقتدی صدر و دیگر سیاستمداران عراقی فعالیت می کند از مذاکره قاسم سلیمانی با سیاستمداران عراقی برای فراهم ساختن زمینه تشکیل ائتلافی از شیعیان سخن گفته است.

مذاکرات رسمی برای تشکیل دولت آینده عراق پس از اعلام نتایج قطعی انتخابات پارلمانی آغاز می شود. انتظار می رود نتیجه نهایی انتخابات عراق طی هفته جاری اعلام شود.

هدر نائورت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه از «دخالت ایران در امور عراق و دیگر کشورهای منطقه» ابراز نگرانی کرده بود. به گفته وی برت مک گورک، نماینده ویژه رئیس جمهوری آمریکا برای مبارزه با داعش نیز هم اکنون در عراق به سر می برد.

**بیشتر بخوانید: **

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درگیری پلیس بغداد با نیروهای حشد الشعبی

هشدار گروه بحران: ریاض نباید عراق را به میدان نبرد با تهران تبدیل کند

حزب کارگر با وعده ایجاد تغییرات عمده در بریتانیا روی کار آمد؛ استارمر در نطق پیروزی چه گفت؟