دادگاه انقلاب تهران هشت متهم حمله داعش به تهران را به اعدام محکوم کرد

محاکمه اعضای داعش در دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی
محاکمه اعضای داعش در دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی Copyright مهرنیوز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس دادگاه انقلاب تهران گفته است به شکایت خانواده‌های قربانیان از آمریکا و عربستان سعودی بعدا رسیدگی می‌شود

آگهی

شعبه پانزده دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی، هشت متهم عضویت در حملات مرگبار گروه داعش به مجلس شورای اسلامی و آرامگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی را به اعدام محکوم کرد. 

به گزارش خبرگزاری میزان (قوه قضائیه) موسی  غصنفرآبادی، رییس دادگاه انقلاب تهران با اعلام این خبر گفت: «برای هشت نفر از متهمان به اتهام بغی (قیام مسلحانه بر ضد حکومت) و معاونت در افساد فی الارضِ مستوجب اعدام، حکم اعدام صادر شده است.»

شعبه پانزده دادگاه انقلاب پس از ۷ جلسه رسیدگی به این پرونده حکم را صادر کرده است. رای صادره، مانند دیگر مجازات‌های مشابه قابل تجدیدنظر خواهی در دیوان عالی کشور است.

رییس دادگاه انقلاب تهران همچنین از ثبت شکایتی از سوی خانواده‌های قربانیان علیه ایالات متحده و عربستان سعودی خبر داد و گفت: «شکات این پرونده و خانواده‌های معظم شهدا، شکایتی علیه آمریکا و عربستان داشتند که در جای خودش مطرح و مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.»

ریاض و واشنگتن هرگونه دخالت در این حملات و حمایت از دولت اسلامی را از اساس تکذیب کرده اند.

آقای غضنفرآبادی گفته است رسیدگی به اتهامات ۱۸ متهم دیگر این حملات پس از بازگشت پرونده از دیوان عالی کشور، ادامه خواهد یافت. وی پیام‌رسان تلگرام را عامل تسهیل این حملات توصیف کرد و افزود: «متاسفانه بعضی افراد هنوز این مساله را باور نمی‌کنند.» مقام‌های قضایی ایران حدود دو هفته پیش حکم فیلتر کردن تلگرام را صادر کردند.

در جریان دو حمله در ۱۷ خرداد سال ۱۳۹۶ به آرامگاه روح‌الله خمینی و مجلس شورای اسلامی ایران، ۱۸ نفر جان خود را از دست دادند. داعش با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این حملات را بر عهده گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شانزده «زن داعشی» در ایران زندانی شدند

متهم حملات تهران: هیچ ارتباطی با داعش نداشتم

متهم حملات تهران: به سوریه رفتم تا داماد خواهرم را برگردانم