پایان تلخ بوندسلیگا برای هامبورگ؛ باواریایی ها با شکست قهرمان شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Mehrdad Sadeghi
سقوط هامبورگ و قهرمانی بایرن مونیخ در بوندس لیگا
سقوط هامبورگ و قهرمانی بایرن مونیخ در بوندس لیگا

آخرین روز از رقابت های فوتبال لیگ حرفه ای آلمان، بوندس‌لیگا عصر شنبه با برگزاری ۹ مسابقه به پایان رسید که در مهمترین آنها هامبورگ برغم پیروزی ۲ بر ۱ مقابل مونشن گلادباخ به دسته دوم لیگ آلمان سقوط کرد.

این اتفاق تلخ در حالی برای تیم نامدار و قدیمی هامبورگ روی داد که درصورت شکست ولفسبورگ در دیدارهای همزمان روز شنبه مقابل هانوفر، تیم سابق مهدوی کیا و وحید هاشمیان می توانست با کسب پیروزی مقابل مونشن گلادباخ راهی دیدار پلی آف بوندسلیگا شود.

هواداران این تیم ریشه دار در لیگ آلمان که تاب سقوط تیم محبوبشان را نداشتند پس از آنکه معادلات به ضررشان رقم خورد با پرتاب مواد محترقه و ورود به میدان مسابقه خشم خود را نسبت به این ناکامی نشان دادند. دخالت نیروهای پلیس پس از مدتی وقفه باردیگر زمینه ادامه مسابقه را فراهم کرد.

سوت پایانی این مسابقه با توجه به نتایج رقم خورده در دیگر بازی حساس مرتبط با سرنوشت هامبورگ، پایانی بود بر ۵۵ سال حضور این تیم قرمز پوش در بوندسلیگا.

خشم تماشاگران هامبورگ از سفوط تیم محبوبشان به دسته دو
پرتاب مواد آتش زا از سوی هواداران هامبورگ
ورود نیروهای پلیس برای بازگرداندن نظم به مسابقه

اف سی هالیوود باخت و قهرمان ماند

در دیگر دیدار مهم روز پایانی بایرن مونیخ، قهرمان زودهنگام بوندسلیگا برغم شکست خانگی مقابل اشتوتگارت قهرمان باقی ماند.

شاگردان یوپ هاینکس که به ظاهر انگیزه شان در آخرین بازی به کلی ته کشیده بود در آلیانس آره نا ۴ به ۱ مغلوب تیم میهمان شدند تا نخستین شکست خانگی فصل را در آخرین مسابقه تجربه کنند.

هاینکس ۴۳ ساله که برای آخرین بار حضور بر روی نیمکت بایرن مونیخ را تجربه می کرد ابتدای فصل جانشین کارلو آنجلوتی شده بود. او با تحول مهمی که در کیفیت بازیکنان ایجاد کرد موفق به کسب نتایجی درخشان با این تیم شد.

بایرن مونیخ که به جهت تمول مالی از آن به عنوان «اف سی هالیوود» نام برده می شود بدین ترتیب برای بیست و هشتمین بار جام قهرمانی بوندس لیگا را از آن خود کرد.

بیست و هشتمین قهرمانی بایرن مونیخ در بوندسلیگا