Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دو شرکت‌ بزرگ کشتیرانی در همکاری با ایران بازنگری می‌کنند

دو شرکت‌ بزرگ کشتیرانی در همکاری با ایران بازنگری می‌کنند
Copyright REUTERS/Thomas White
Copyright REUTERS/Thomas White
نگارش از Ilia Nick
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کلیه خدمات بنادر و کشتیرانی ایران از ۱۳ آبان‌ ماه وارد لیست سیاه تحریم‌های ایالات‌ متحده می‌شوند.

آگهی

دو شرکت بزرگ کشتیرانی جهان، مرسک لاین و ام‌اس‌سی اعلام کردند که پس از اعلام خروج آمریکا از برجام در همکاری خود با ایران بازنگری می‌کنند.

دفتر شرکت ام‌سی‌اس در سوییس روز جمعه اعلام کرد که این شرکت در حال بازنگری کارکرد، خدمات و روابط تجاری خود با ایران است تا ببیند که آیا این موارد با برنامه‌ زمانی آمریکا مطابقت دارد یا خیر.

یک منبع آگاه در زمینه کشتیرانی اعلام کرد که این شرکت از پیش، دریافت سفارش برای حمل برخی محموله‌ها را متوقف کرده است؛ محموله‌هایی که احتمال می‌رود برنامه تحریم‌های آمریکا بر آنها اثر بگذارد.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شرکت دانمارکی مرسک لاین نیز جداگانه اعلام کرد که حمل و نقل برخی محموله‌های خاص را که در سیاهه تحریم‌های وزارت خزانه‌داری ایالات‌ متحده قرار دارند متوقف کرده و نمی‌پذیرد.

این شرکت در پیامی آورده است: «حضور ما در ایران محدود است. ما تحولات را زیر نظر داریم تا تأثیر آنها را بر فعالیت‌های خودمان برآورد کنیم.»

Maersk Line

وزارت خزانه‌داری آمریکا در هفته جاری اعلام کرد که تأمین یا انتقال مستقیم و غیرمستقیم گرافیت، فلزات خام یا نیمه‌پرداخت شده‌ از جمله آلومینیوم و فولاد و همچنین ذغال‌‌سنگ و نرم‌افزارهای هماهنگ‌کننده فرآیند‌های صنعتی را مشمول تحریم قرار خواهد داد.

کلیه خدمات بنادر و کشتیرانی ایران و به ویژه شرکت ترابری دریایی ایران (IRISL) و شرکت ملی نفتکش ایران (NITC) نیز از چهارم نوامبر / ۱۳ آبان‌ ماه وارد لیست سیاه تحریم‌های ایالات‌ متحده می‌شوند.

از آنجا که هر کشتی پیش از حرکت نیازمند بیمه‌‌های گوناگون است، ایالات‌ متحده تحریم‌های جداگانه‌ای را نیز برای شرکت‌های بیمه‌ای که با کشتیرانی ایران همکاری کنند در نظر گرفته است.

بیشتربخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سومین کشتیرانی بزرگ جهان دیگر با ایران کار نمی‌کند

استاد دانشگاه برلین: اروپا تا زمان اجرای تحریمها فرصت زیادی برای حفظ برجام دارد

سرنوشت توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های غربی؛ گروسی: برجام دیگر معنا ندارد