نتانیاهو: حمله اسرائیل کار درستی بود؛ ایران از خط قرمز رد شده است

نتانیاهو: حمله اسرائیل کار درستی بود؛ ایران از خط قرمز رد شده است
Copyright رویترز
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسرائیل ایران را مسئول حمله به پایگاه‌های خود می‌داند و قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس را به فرماندهی این حملات متهم کرده است.

آگهی

نخست وزیر اسرائیل حملات اخیر ارتش کشورش علیه مواضع ایران در خاک سوریه را کار «درستی» خواند زیرا به گفته او ایران «از خطوط قرمز رد شده است».

بنیامین نتانیاهو در یک پیام کوتاه ویدئویی ضمن بیان این سخنان تأئید کرده که ارتش اسرائیل «حمله گسترده‌ای» را علیه مواضع ایران در سوریه انجام داده است. نخست وزیر اسرائیل همچنین ضمن تأکید بر این که کشورش در میانه یک جنگ طولانی با ایران است، افزود: «ما اجازه نمی‌دهیم که ایران حضور نظامی‌اش در سوریه را تثبیت کند.»

در شامگاه چهارشنبه ۱۹ و بامداد پنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشت اعلام شد که جنگنده‌های اسرائیل به «مواضع نیروهای ایرانی» در خاک سوریه حمله کرده‌اند. دولت اسرائیل می‌گوید در این حملات «تقریبا تمامی پایگاه‌های ایران» هدف قرار گرفته‌اند.

از سوی دیگر سوریه اعلام کرد به تلافی این حملات به مواضعی از اسرائیل در بلندی‌های جولان حمله کرده است. اسرائیل ایران را مسئول حمله به پایگاه‌های خود می‌داند و قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس را به فرماندهی این حملات متهم کرده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله موشکی اسرائيل به دمشق و فعال شدن پدافندهوایی سوریه در پایتخت

ارتش اسرائیل تصاویر پایگاه‌های ایرانی هدف قرار گرفته در سوریه را منتشر کرد

کاخ سفید «حملات موشکی تحریک‌آمیز» ایران را از خاک سوریه محکوم کرد