Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

فرماندهان نظامی ایران تصمیم ترامپ را به «فال نیک» گرفتند

فرماندهان نظامی ایران تصمیم ترامپ را به «فال نیک» گرفتند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرماندهان نظامی ایران در سپاه و ارتش واکنش نسبتا مشابهی به خروج آمریکا از برجام داشتند.

آگهی

فرماندهان نظامی ایران واکنش مشابهی نسبت به سخنرانی دونالد ترامپ و تصمیم آمریکا برای خروج از برجام نشان دادند.

سردار عزیز جعفری فرمانده سپاه پاسداران روز چهارشنبه ۹ مه/۱۹ اردیبهشت آنچه «خروج شرورانه آمریکا» از برجام نامید را تبریک گفت. این فرمانده سپاه همچنین اظهار داشت: «این اقدام ترامپ که البته جدید هم نیست را به فال نیک می‌گیریم. ضمن اینکه تاثیر تعیین کنننده‌ای هم بر منافع ملی ما نخواهد داشت.»

آقای جعفری همچنین با اشاره به اینکه امید چندانی به زنده ماندن برجام ندارد، افزود: «نیمه‌امیدی که به برجام بسته شده، فرصت یکی‌دو‌هفته‌ای است که رئیس‌جمهور دیشب اعلام کرد. البته روشن است که اروپایی‌ها بین ایران و آمریکا نمی‌توانند مستقلانه تصمیم بگیرند و وابسته به آمریکا هستند و سرنوشت برجام روشن است.»

بیشتر بخوانید:

سرلشکر محمد باقری دیگر نظامی بود که به اقدام ترامپ واکنش نشان داد. رئيس کل ستاد نیروهای مسلح روز چهارشنبه گفت: «برجام مطلوب ملت ما نبود و چیزی نبود که آن را بپذیریم اما برای اتمام حجت برای جهان، ملت آن را پذیرفت.»

باقری همچنین در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار داشت: «در سه ماه گذشته آمریکا و عربستان مدام قصد حمله به ایران را داشته‌اند، ولی چون جرات نمی‌کنند دائما آن‌را به گردن یکدیگر می‌اندازند. بعد از اینکه دیدند نمی‌توانند وارد جنگ اقتصادی شدند و وزارت خزانه‌داری آمریکا ماه‌هاست که تلاش می‌کند مسیرهای رسیدن دلار به ایران را مسدود کنند.»

بیشتر بخوانید:

واکنش مجلس به تصمیم ترامپ: نمایندگان برجام و پرچم آمریکا را آتش زدند

روحانی: خوشحالم که یک موجود مزاحم از برجام خارج شده است

سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی هم روز چهارشنبه در همایشی در تهران از خروج آمریکا از برجام ابراز خرسندی کرد. فرمانده کل ارتش ایران گفت: «خدا را شکر می‌کنیم که آمریکا از برجام خارج شد. از اول هم معتقد بودم که بزرگترین خسارت برجام مشروعیت بخشیدن به نشستن پشت یک‌ میز و مذاکره با امریکایی هاست اما بزرگترین سود برجام نیز اثبات چندباره عدم پاییندی آنها به تعهداتشان بود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش آسیا به خروج ترامپ؛ از سکوت هند تا احتیاط چین

واکنش باقری کنی به واگذاری مسئولیت پرونده هسته‌ای به شمخانی: چیزی به نام مذاکرات هسته‌ای نداریم

آیا همان تحریم‌هایی که ابراهیم رئیسی بی اثر می‌پنداشت، جان او را گرفت؟