Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پوتین برای چهارمین بار سوگند ریاست جمهوری یاد کرد

پوتین برای چهارمین بار سوگند ریاست جمهوری یاد کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از جوزف استالین ولادیمیر پوتین تنها رهبر سیاسی تاریخ معاصر روسیه است که به مدت طولانی‌ و برای سا‌ل‌های متمادی در قدرت بوده است.

آگهی

مراسم ادای سوگند ولادیمیر پوتین برای یک دوره شش ساله دیگر به عنوان رئیس جمهوری روسیه روز دوشنبه با حضور مهمانان خارجی برگزار شد. وی در انتخابات هجدهم مارس با کسب ۷۰ درصد آرا برنده انتخابات ریاست جمهوری شد.

این چهارمین دوره‌ای است که آقای پوتین ریاست جمهوری را بر عهده می‌گیرد. پس از جوزف استالین وی تنها رهبر سیاسی تاریخ معاصر روسیه است که به مدت طولانی‌ و برای سا‌ل‌های متمادی در قدرت بوده است.

رئیس جمهوری روسیه برای این مراسم در سالن اندریوفسکی کاخ کرملین حاضر شد و با گذاشتن یک دست بروی نسخه طلا نوشت قانون اساسی روسیه، به خدمت به مردم این کشور، حفاظت از قانون و ازادی و دفاع از حق حاکمیت روسیه سوگند یاد کرد.

بیشتر بخوانید:

الکسی ناوالنی، جدی‌ترین مخالف ولادیمیر پوتین که از نامزدی در انتخابات منع شده بود، روز شنبه بازداشت شد. وی در ۱۶۰۰ هواداران خود با شعار «پوتین سزار ما نیست»، نسبت به انتخاب مجدد اقای پوتین اعتراض کرد.

انتخاب نخست وزیر روسیه؛ مدودف مجددا نخست وزیر می‌شود؟

پس از برگزاری مراسم ادای سوگند، ولادیمیر پوتین مجددا دیمیتری مدودف را به عنوان نامزد پست نخست وزیری معرفی کرد. آقای مدوف از سال ۲۰۱۲ نخست وزیر روسیه بوده است. انتصاب وی به این مقام باید توسط مجلس نمایندگان تائید شود اما این موضوع به نظر فرمایشی است زیرا اکثریت این مجلس در دست وفاداران پوتین است.

پیش از این کارشناسان می‌گفتند که انتخاب مجدد مدودف، یار وفادار پوتین نشانه ادامه روند کنونی در حاکمیت است. آنها احتمال می‌دادند که وی ممکن است فرد دیگری را به عنوان نخست وزیر انتخاب کند تا به اصلاحات اقتصادی و احیای سرمایه‌های خارجی در روسیه دست زند.

ولادیمیر پوتین در سال ۲۰۰۸ نیز با محدودیت انتخاب مجدد برای ریاست جمهوری روبرو بود و بنابراین آقای مدودف برای یک دوره رئیس جمهوری روسیه شد. برخی ناظران معتقدند که وی ممکن است در سال ۲۰۲۴ نیز همین تاکتیک سیاسی را برای ماندن در قدرت انجام دهد.

مخالفان رئیس جمهوری روسیه همزمان با مراسم سوگند وی تظاهرات اعتراضی در مقابل کرملین برگزار کردند. اما بر اساس نظرسنجی‌ها با وجود مشکلات اقتصادی این کشور، آقای پوتین همچنان از سطح بالایی از محبوبیت در میان شهروندان برخوردار است.

آلبوم عکس مراسم تحلیف ولادیمیر پوتین به عنوان رئیس جمهوری روسیه

روز دوشنبه هفتم ماه مه، ولادیمیر پوتین برای چهارمین بار به عنوان رییس جمهوری روسیه سوگند یاد کرد.

ولادمیر پوتین با گذاشتن یک دست بر روی نسخه طلا نوشت قانون اساسی سوگند یاد کرد
رویترز
مراسم دعا پس از سوگند پوتین به عنوان رئیس جمهوری روسیهرویترز
رویترز
حضور دیمیتری مدودف در مراسم سوگند ولادیمیر پوتین به عنوان رئیس جمهوری روسیهرویترز
حضور رمضان قدیروف، رهبر چچن در مراسم ادای سوگند ولادیمیر پوتین
راهپیمایی هواداران الکسی ناوالنی، مخالف ولادیمیر پوتین در روز مراسم ادای سوگند
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پوتین: نوآوری‌های علمی و تکنولوژیک مهمترین اولویت روسیه است

پوتین برای تامین کسری بودجه جنگ اوکراین دست به دامن شرکت‌ها و ثروتمندان شد

ساعات غیررسمی رهبران روسیه و هند؛ مودی و پوتین در مسکو از اصطبل اختصاصی دیدن کردند و چای نوشیدند