Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پزشک سابق رئیس جمهوری آمریکا: ترامپ گواهی سلامتش را به من دیکته کرد

پزشک سابق رئیس جمهوری آمریکا: ترامپ گواهی سلامتش را به من دیکته کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هارولد بورنستین که در این گواهی دونالد ترامپ را «سالم‌ترین فردی» خوانده بود «که می‌تواند به ریاست جمهوری ایالات متحده برسد.»، به سی‌ان‌ان گفت که «کل نامه را خود او دیکته کرد و من ننوشتم.»

آگهی

پزشکی که در سال ۲۰۱۵ و در زمان کمپین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، سلامت جسمانی دونالد ترامپ را تائید کرد می‌گوید که گواهی سلامت را شخص آقای ترامپ به وی دیکته کرده بود.

هارولد بورنستین که در این گواهی دونالد ترامپ را «سالم‌ترین فردی» خوانده بود «که می‌تواند به ریاست جمهوری ایالات متحده برسد.»، به سی‌ان‌ان گفت که «کل نامه را خود او دیکته کرد و من ننوشتم.»

در این گواهی عنوان شده بود که نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده اخیرا معاینه پزشکی انجام داده و آزمایشات وی تنها نتایج مثبتی را نشان می‌دهد. تنها جزئیات ذکر شده در این نامه تائیدیه سلامت مقدار فشار خون دونالد ترامپ بود و باقی محتوای آن شامل مبالغه و تعریف از وی می‌شد.

این پزشک که پیش از این بارها تائید کرده بود که خودش این نامه را نوشته و یک بار نیز اعلام کرد که به دلیل اینکه بیمار دیگری داشت این گواهی را با عجله صادر کرد حال در گفتگو با سی‌ان ان می گوید که در حالی که با همسرش در خودرو بودند، ترامپ متن مورد نظر خود را برایش خواند و بعد از آن شخصی برای دریافت گواهی مراجعه کرد.

تنها نسخه دست‌نوشت این نامه به گفته آقای بورنستین توسط بادیگارد سابق دونالد ترامپ به همراه با دیگر مدارک پزشکی رئیس جمهوری از مطب وی برداشته شده است.

سارا هاکبی سندرز، سخنگوی کاخ سفید روز سه‌شنبه اعلام کرد که جمع‌آوری مدارک پزشکی رئیس جمهوری یک روش استاندارد است و افزود که روش برداشتن آنها بصورت حمله و اجبار نبوده است.

در مدت کمپین‌های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا، به دلیل بالا بودن سن هر دو نامزد دموکرات و جمهوری خواه، مساله سلامت آنها مورد توجه رسانه‌ها بود و دونالد ترامپ نیز بارها درباره سلامتی هیلاری کلینتون سوالاتی را مطرح کرده بود.

این پزشک که پس از صدور ای گواهی و محتوای مبالغه آمیز آن دستمایه کمدین‌ها شده بود می‌گوید که نوشتن این نامه «طنز سیاه» از سوی وی بوده است. «این شوخ طبعی من بود. مانند فیلم فارگو که واقعیت را می‌دید اما خلاف آنرا نشان می داد.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آخرین تست سلامت رئیس جمهوری هفتاد و دو ساله ایالات متحده نیز تقریبا جز نتایج مثبت چیزی در بر نداشت. رونی جکسون پزشک کاخ سفید ژانویه امسال اعلام کرد که دونالد ترا مپ با ۱۰۸ کیلو وزن و یک متر و ۹۰ سانتیمتر قد، بر اساس شاخص توده بدنی (BMI) اضافه وزن دارد اما افزوده بود او در داشتن اضافه وزن تنها نیست و بر اساس پیمایش سلامت ملی بیشتر از یک بزرگسال از سه بزرگسال در آمریکا اضافه وزن دارند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چند بار دستشویی رفتن در روز طبیعی است و بهترین برای سلامتی چند دفعه است؟

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد

۳ سوالی که باید درباره رژیم غذایی‌تان از خود بپرسید