دونالد ترامپ: خواهان صلح هستم نه نوبل

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا Copyright عکس: رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ ضمن اشاره با دیدار تاریخی و قریب الوقوع خود با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی تصریح کرد تاریخ و مکان این ملاقات طی روزهای آینده اعلام خواهد شد.

آگهی

دونالد ترامپ می گوید تحت تاثیر سخنان مون جای این، رئیس جمهوری کره‌ جنوبی قرار گرفته که احتمال اهداء جایزه نوبل به رئیس جمهوری آمریکا را مطرح کرده است.

آقای ترامپ که به ظاهر از حسن ظن همتای کره‌ای خود خشنود شده، در عین حال گفت اولویت او تنها برقراری صلح در شبه جزیره کره است.

رئیس جمهوری آمریکا وقتی در دفتر کار خود با سوالی در این زمینه اظهارنظر رئیس جمهوری کره جنوبی مواجه شد با گفتن این جمله که «رئیس جمهور مون به من لطف داشته» افزود : «فکر می‌کنم که این یک پیشنهاد سخاوتمندانه از جانب وی بوده است اما اصل ماجرا این است که ما برای رسیدن به صلح تلاش می‌کنیم...من خواهان صلح هستم.»

آقای ترامپ در ادامه ضمن اشاره به دیدار تاریخی و قریب‌الوقوع خود با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی تصریح کرد تاریخ و مکان این ملاقات طی روزهای آینده اعلام خواهد شد.

بیشتر بخوانید:رئیس جمهوری کره جنوبی ترامپ را شایسته دریافت صلح نوبل دانست

رئیس جمهوری کره جنوبی روز دوشنبه احتمال دریافت جایزه صلح نوبل پس از انجام ملاقات تاریخی با رهبر کره شمالی را ضعیف قلمداد و خاطرنشان کرد که رئیس کاخ سفید از بخت بیشتری نسبت به او برای دریافت این جایزه برخوردار است.

کیم دای جونگ، رئیس جمهوری سابق کره جنوبی در سال ۲۰۰۰ به دلیل نقشی که در برگزاری نخستین اجلاس سران دوکره ایفا کرد موفق به دریافت جایزه صلح نوبل شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر ژاپن: هیچوقت نگفتم ترامپ را برای جایزه نوبل صلح نامزد نکردم

جایزه نوبل شیمی سال ۲۰۱۸ به دو آمریکایی و یک بریتانیایی تعلق گرفت

دادگاه نیویورک ترامپ را در پرونده تخلف مالی ۳۶۴ میلیون دلار جریمه کرد