Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بازداشت و تعلیق احمدی‌نژاد از مجمع تشخیص مصلحت تکذیب شد

بازداشت و تعلیق احمدی‌نژاد از مجمع تشخیص مصلحت تکذیب شد
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنگوی قوه قضائیه دو روز پیش در پاسخ به پرسش خبرنگاران در مورد وضعیت پرونده قضایی احمدی‌نژاد گفته بود اتفاق تازه‌ای در این پرونده نیفتاده است.

آگهی

خبر بازداشت محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران و نیز خبر تعلیق عضویت او در مجمع تشخیص مصلحت نظام تکذیب شد.

روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره اخباری مبنی بر لغو عضویت احمدی‌نژاد در این مجمع اعلام کرد: «حکم آقای احمدی‌نژاد از سوی مقام معظم رهبری برای وی ابلاغ شده است و هر گونه تصمیم‌گیری در رابطه با تعلیق عضویت وی در مجمع باید از طرف دفتر ایشان اعلام شود.»

غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هم در واکنش به انتشار این موضوع، خبر تعلیق محمود احمدی‌نژاد از عضویت در مجمع را تکذیب کرد و آن را «شایعه» نامید.

پیش از این نیز رسانه‌های دو جناح سیاسی عمده کشور این خبر را تکذیب کرده بودند.

تکذیب بازداشت احمدی‌نژاد

رسانه‌های ایران روز سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت از قول منابع مختلف بازداشت احمدی‌نژاد را نیز تکذیب کردند. خبر بازداشت احمدی‌نژاد اخیرا در برخی رسانه‌ها از قول سایت تابناک نقل شده بود.

«دولت بهار»، پایگاه خبری و تحلیلی نزدیکان احمدی‌نژاد با «کذب» خواندن خبر بازداشت رئیس جمهوری پیشین در مورد انگیزه عاملان پخش این شایعه نوشت: «فارغ از انگیزه‌های پیدا و پنهان رسانه‌های متصل به جریان قدرت از انتشار این گونه خبرها، به نظر می‌رسد جریان‌های فاسد سیاسی بیشتر آرزوهای خود را در قالب شایعات بیان می‌کنند.»

آخرین وضعیت پرونده احمدی‌نژاد

سخنگوی قوه قضائیه دو روز پیش در پاسخ به پرسش خبرنگاران در مورد وضعیت پرونده قضایی احمدی‌نژاد گفته بود اتفاق تازه‌ای در این پرونده نیفتاده است.

غلامحسین محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی مبنی بر این که احمدی‌نژاد در راستای «تخریب» قوه قضاییه یک سری مسایلی را مطرح کرده و این که آیا برخورد نکردن با احمدی‌نژاد موجب ایجاد شائبه در خصوص صحبت‌های وی نمی‌شود و آیا صدور حکم ارتداد مشایی صحت دارد یا خیر؟ گفته بود: «چنین چیزی اصلاً صحت ندارد. در خصوص شائبه داشتن این حرف‌ها هم حتما این طور است و ضرر دارد و این که چرا تحت تعقیب قرار نمی‌گیرد، عرض قبلی بنده است که ان شاءالله در آینده روشن می‌شود».

محمود احمدی‌نژاد از خرداد ۱۳۹۲ تاکنون چند بار در پیوند با شکایات مختلف به دادگاه احضار شده اما هر بار از معرفی خود به مراجع قضایی سر باز زده است. او از زمان انقلاب تا کنون تنها رئیس جمهوری ایران است که به دادگاه احضار شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار به احمدی نژاد؛ بست‌نشینی بس

احمدی نژاد: آقای دستگاه قضایی اگر سند داری علنی برگزار کن، سند منتشر کن

احمدی نژاد: اگر رهبری زمانی چیزی گفت و شما نظر دیگری داشتی باید بمیری؟