پیشنهاد ترامپ برای مکان دیدار با رهبر کره شمالی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پیشنهاد ترامپ برای مکان دیدار با رهبر کره شمالی

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، منطقه غیرنظامی مرز دو کره و دهکده صلح را مکانی مناسب برای دیدار خود با رهبر کره شمالی خواند.

آقای ترامپ در پیامی توئیتری گفت:‌«کشورهای مختلفی برای این دیدار در نظر گرفته شده‌اند اما آیا "خانه صلح/خانه آزادی" در مرز کره شمالی و جنوبی بسیار گویا، مهم و ماندگارتر از یک کشور سوم نیست؟ فقط می‌پرسم !»

منطقه امنیتی مشترک دو کره، بخشی ازمنطقه غیرنظامی میان دو کشور است که تا سال ۱۹۹۱ از آن برای مذاکرات نظامی فرماندهی نیروهای سازمان ملل متحد با کره‌شمالی استفاده می‌شد و پس از صلح موقت میان شمال و جنوب برای تعاملات دیپلماتیک میان دو کشور از آن استفاده شد.

**به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید **

پس از نشست تاریخی هفته گذشته میان مون‌ جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی و کیم جونگ اون در دهکده صلح، مساله دیدار رهبر کره شمالی با دونالد ترامپ به طور جدی‌تری مطرح شده و توسط دولت ایالات متحده در حال بررسی است.

رهبران دو کره در این دیدار بر پایبندی به صلح (پایان رسمی جنگ) و همچنین غیر هسته‌ای شدن شبه جزیره کره تاکید کردند.

بیشتر بخوانید:

رویترز
لحظه دیدار رئیس جمهوری کره جنوبی و رهبر کره شمالی در منظقه غیرنظامیرویترز

سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا می‌گویند که تحقیقات لازم را درباره کره شمالی و مکان مناسب برای این دیدار و همچنین الزامات پس از آن آغاز کرده‌اند.

رابرت کاردیلو، مدیر آژانس ملی اطلاعات مکانی ایالات متحده در گفتگو با سی‌ان‌ان گفته است که سازمان اطلاعاتی پنتاگون و دیگر شاخه‌های سیستم اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا تقریبا هر روز با مقامات کاخ سفید درباره موضوع کره شمالی جلسه برگزار می‌کنند.

آژانس ملی اطلاعات مکانی ایالات متحده می‌گوید که از ماهواره‌ها، هواپیماهای بدون سرنشین، تصاویر و نقشه‌ها فعالیت‌های کره شمالی را تحت نظر دارد.

به گفته آقای کاردیلو این سازمان به همراه دیگر نهادهای اطلاعاتی ایالات متحده «تعهد کیم جونگ اون به وعده‌های خود را به دقت بررسی خواهند کرد.» وی افزود چنانچه در آینده دیدار اقای ترامپ با رهبر کره شمالی و در نتیجه توافقی صورت پذیرد، سازمان تحت رهبری او «پایبندی کره شمالی به این تعهدات را خواهد سنجید.»

دونالد ترامپ در روزهای گذشته اعلام کرد که زمان و مکان نشست با رهبر کره شمالی در حال مشخص شدن است. این دیدار احتمالا در ماه اوت یا اوایل ماه ژوئن صورت خواهد گرفت.      

مطالب یورونیوز را می‌توانید در پیام‌رسان واتس‌اپ دریافت کنید