صالحی: امیدوارم ترامپ و همکارانش سر عقل بیایند

علی اکبر صالحی،‌ رئیس سازمان انرژی اتمی ایران
علی اکبر صالحی،‌ رئیس سازمان انرژی اتمی ایران Copyright عکس از ایسنا
نگارش از Ilia Nick
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«از نظر فنی کاملاً قدرت بازگشت‌ به قبل از برجام را داریم.»

آگهی

علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران می گوید که تهران از نظر فنی «کاملاً قدرت بازگشت‌پذیری» را دارد و می تواند غنی سازی با خلوص «به مراتب بالاتر از قبل» انجام دهد. به گفته رییس سازمان انرژی اتمی ایران «این ادعا شعار و غلو نیست.»

وی که در حاشیه گشایش دبیرستان انرژی اتمی مشهد سخن می‌گفت افزود: «امیدواریم آقای ترامپ و همکارانشان و دولتشان سر عقل بیایند و نه خودشان را به دردسر و زحمت بیندازند و نه ما را و نه دیگران را. اگر نتوانیم آن‌گونه که قول دادیم عمل کنیم، ‌آبروی جمهوری اسلامی، مسئولان، بنده و هم آبروی سازمان انرژی اتمی در خطر است.»

آقای صالحی اعلام کرد: «سعی داریم در استان‌ها مدارس انرژی اتمی را توسعه دهیم و به‌عنوان یک نمونه و الگو این مدارس را می‌سازیم تا وظیفه سازمان انرژی اتمی را در بسط و توسعه علمی داشته باشیم و هم الگوسازی کنیم.»

وی تصریح کرد: «هر وقت هر حرفی زدم، براساس یک باور آن را گفته‌ام و ذاتاً اهل شعار نیستم؛ قبلاً هم وقتی اقدام به تولید (اورانیم غنی شده تا) ۲۰ درصد کردیم خارجی‌ها گفتند بلوف می‌زنند؛ اما بعد که تولید شد حیرت زده شدند. حالا که می‌گوئیم آمادگی داریم به جایگاهی بالاتر از جایگاه قبلی بازگردیم، برخی می‌گویند بلوف می‌زنید. امیدوارم که هیچ وقت نیاز نباشد به این شرایط برسیم.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روحانی: برجام قابل مذاکره نیست؛ ماکرون: در برجام می‌مانیم

شانس دوباره برجام؛ ترامپ دودل شد

آیا از نگاه غرب میزان آمادگی ایران برای ساخت بمب هسته‌ای به سطح بحرانی رسیده است؟