Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اعلان جنگ تجاری تلافی جویانه اتحادیه اروپا به آمریکا

اعلان جنگ تجاری تلافی جویانه اتحادیه اروپا به آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این فهرست علاوه بر آهن و فولاد محصولاتی همچون آب‌پرتقال، شلوار جین، ویسکی و موتورسیکلت‌های هارلی دیویدسون نیز به چشم می‌خورند.

آگهی

اتحادیه اروپا دوشنبه آماده است در صورت وضع تعرفه های جدید فولاد و آلومینیوم از سوی ایالات متحده در مروادات تجاری، مقابله به مثل کنند. 

سسیلیا مالمستروم، کمیسر تجارت و بازرگانی اروپا با اعلام این خبر گفت: «اروپا به تصمیم های دونالد ترامپ در این زمینه معترض است. از روز سه‌شنبه اول ماه مه، افزایش تعرفه‌های گمرکی آمریکا بر فولاد و آلومینیوم وارداتی از اتحادیه اروپا اجرایی می‌شود.» سسیلیا مالمستروم همچنین افزود: «اولویت اصلی اتحادیه اروپا مذاکرات سطح بالا با ایالات متحده است.»

کمیسربازرگانی و تجارت اروپا می گوید: « چنانچه آمریکا اتحادیه اروپا را به صورت دائمی و بدون قید و شرط از تعرفه‌های گمرکی بر فولاد و آلومینیوم معاف نکند، اتحادیه اروپا در مقام تلافی برخواهد آمد.» مالمستروم در ادامه تاکید کرد: «ما در حال تنظیم واکنشی سه‌‌جانبه هستیم که با مقررات سازمان تجارت جهانی نیز سازگار خواهند بود.»

در اقدامی متقابل کمیسیون اتحادیه اروپا فهرستی از کالاهای آمریکایی به ارزش ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو تهیه کرده که در مشمول تعرفه خواهند شد. در این فهرست علاوه بر آهن و فولاد محصولاتی همچون آب‌پرتقال، شلوار جین، ویسکی و موتورسیکلت‌های هارلی دیویدسون نیز به چشم می‌خورند.

بیشتر بخوانید:

دونالد توسک، رییس شورای اتحادیه اروپا پیش‌تر ترامپ را برای از سرگیری مذاکرات در مورد این پیمان فراخوانده بود. ژان کلود یونکر رئیس کمیسوین اروپا نیز در ماه مارس در انتقاد به تصمیم دونالد ترامپ گفته بود: «این تصمیم به جای آن که حاوی راه حلی برای مشکل باشد، آن را بدتر می‌کند. ما همین‌طور دست به سینه نمی ایستیم تا صنعت مان با چنین اقدام‌های نادرستی آسیب ببیند.»

دونالد ترامپ در سال جدید میلادی تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم به این کشور رابین ۲۵ تا ۱۰ درصد افزایش داد و اعضای اتحادیه اروپا به عنوان اصلی ترین متحد ایالات متحده از این تصمیم خشمگین شدند. قرار بود در جریان نشست سران رهبران اروپایی در بروکسل در ماه مارس، واکنش تندی به این تصمیم رئیس جمهوری آمریکا نشان داده شود که پس از اعلام تعلیق این تعرفه ها یکی از مهمترین محورهای گفتگوی رهبران اروپایی در بروکسل از برنامه حذف شد. اما حالا مشخص شده است که آمریکا همچنان بر خواسته خود مبنی بر افزایش تعرفه ها تاکید دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درباره بودجه اتحادیه اروپا بیشتر بدانیم

آلمان، فرانسه، بریتانیا: اروپا برای مقابله با مجازات‌های تجاری آمریکا آماده باشد

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد