Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ماکرون در کنگرۀ آمریکا: بدون جایگزین جامع‌تر، نباید برجام را رها کرد

ماکرون در کنگرۀ آمریکا: بدون جایگزین جامع‌تر، نباید برجام را رها کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

امانوئل مکرون: موضع ما روشن است. ایران هرگز نباید صاحب سلاح هسته‌ای شود. با این وجود این موضع‌گیری نیز نباید منجر به جنگ جدیدی در خاورمیانه شود.

آگهی

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز چهارشنبه در آخرین روز سفر سه روزۀ خود به ایالات متحده آمریکا مقابل اعضای کنگرۀ این کشور اعلام کرد که ایران هرگز نباید صاحب سلاح هسته‌ای شود.

او گفت: «موضع ما روشن است. ایران هرگز نباید صاحب سلاح هسته‌ای شود؛ نه اکنون و نه ۲۵ سال دیگر.» با این وجود او تاکید کرد که این موضع‌گیری نیز نباید منجر به جنگ جدیدی در خاورمیانه شود. او همچنین تایید کرد که مذاکرۀ دوباره بر سر توافق هسته‌ای ایران نیز کار سختی است.

این سخنان آقای مکرون در حالی ایراد شد که کاخ سفید جمعۀ گذشته ابراز امیدواری کرده بود که یک اصلاحیه تکمیلی بر توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ میلادی ایران و پنج قدرت بزرگ اضافه شود.

آقای مکرون افزود: «نمی‌توان از توافق هسته‌ای خلاص شد. با این وجود باید این را پذیرفت که این توافق به تمام نگرانی‌ها نیز پاسخ نمی‌دهد. اگر چیز جامع‌تری برای جایگزینی آن نداریم، نباید این توافق را رها کنیم. فرانسه از این توافق خارج نمی‌شود زیرا آن را امضا کرده است.»

تغییرات آب و هوایی؛ کرۀ شمالی

رئیس جمهوری فرانسه همچنین در موضوع تغییرات آب و هوایی، با انتقاد از خروج واشنگتن از توافق پاریس بر ضرورت تلاش برای حفظ کره زمین تاکید کرد و گفت: «سیارۀ جایگزینی وجود ندارد.»

در موضوع کرۀ شمالی نیز رئیس جمهوری فرانسه به اعضای کنگره آمریکا اطمینان داد که کشورش حامی روند غیرهسته‌ای شدن رژیم پیونگ یانگ است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

منظور امانوئل مکرون از «توافق جدید با ایران» چه بود؟

«موگرینی و همکارانش سناریوی فردای برجام را پیش بینی نکردند»

مرکل پس از ماکرون برای ترغیب ترامپ به حفظ برجام به آمریکا می رود