Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برگزاری جشن تولد هیتلر؛ جنبش «برابری آریائی» قدرت‌نمایی کرد

گردهمائی نئونازیست‌های آلمان
گردهمائی نئونازیست‌های آلمان Copyright By English: The information about the author that has to be used in your publication:Marek Peters / www.marek-peters.comAdditionally you can support Marek Peters by Flattr.Deutsch: Als Urheber des Fotos ist in Ihren Publikationen folgendes anzugeben:Marek
Copyright By English: The information about the author that has to be used in your publication:Marek Peters / www.marek-peters.comAdditionally you can support Marek Peters by Flattr.Deutsch: Als Urheber des Fotos ist in Ihren Publikationen folgendes anzugeben:Marek
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این گردهم‌آیی به نام «سپر و شمشیر» و با موضوع «فتح اروپا» توسط گروهی به نام «برابری آریایی» ترتیب داده شده بود.

آگهی

صدها نئونازی روز جمعه و در جریان افتتاحیه یک جشنواره موسیقی در شهر استریت آلمان سالروز تولد آدولف هیتلر، دیکتاتور سابق آلمان را جشن گرفتند. 

اکثر حاضران در این مراسم لباس‌های منقش به نمادهای نازیسم پوشیده بودند و شعارهایی همچون «سفید، رنگ مورد علاقه من است» و «آدولف بهترین بود» بر روی پیراهن‌های آنها به چشم می خورد.

به گفته مقام‌های امنیتی آلمان، این گردهمائی توسط گروهی به نام «برابری آریائی» ترتیب داده شده بود.

این گردهمائی دو روزه که «سپر و شمشیر» نام دارد، تحت تدابیر ویژه پلیس در حال برگزاری است. به طوری که پلیس در طول رودخانه نایس و در شهر کوچک استریت که حدود ۲ هزار و ۳۰۰ سکنه دارد، حدود یکهزار و ۱۰۰ نیرو همراه با ماشین‌های آب پاش و قایق‌های گشت‌زنی مستقر کرده است.

اما بنا‌بر حکم دادگاهی محلی، شرکت‌کنندگان در این مراسم حق نوشیدن الکل، حمل بطری شیشه‌ای و برخی نژادهای سگ را ندارند. حکمی که توسط برگزارکنندگان این مراسم مورد اعتراض قرار گرفته است.

سازمان ترتیب دهنده این مراسم، شمار شرکت‌کنندگان را در مجموع ۸۰۰ نفر اعلام کرده ولی گمانه زنی‌ نهادهای ضدفاشیسم نشان می دهد که حدود ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در این جشنواره موسیقی که با موضوع «فتح اروپا» در حال برگزاری است، شرکت می کنند.

در همین حال برخی رسانه‌های محلی اعلام کرده‌اند که علاوه بر شرکت‌کنندگان آلمانی، برخی افراد از شهرهای مرزی چک و لهستان نیز به آن محلق شده‌اند.

بیشتر بخوانید:دردسرهای نماد نازیسم برای تئاتر کمدی هیتلر

این جشنواره افزون بر اجرای کنسرت گروه‌های میهن‌پرست شامل برگزاری جلسات بحث سیاسی، برنامه تتو و اجرای هنرهای رزمی نیز هست.

ساکنان شهر استریت به جهت این که نگران تکرار گردهمائی نئونازیست‌ها در شهرشان هستند، اعتراض‌ خود را نسبت به این مراسم ابراز کرده‌اند و خواستار برگزاری «جشنواره صلح» در شهرشان شده‌اند.

برگزاری این رویداد پیرو قدرت‌گیری جنبش راست افراطی همزمان با افزایش ورود مهاجران سوری و افغان به آلمان از سال ۲۰۱۵ تا کنون، حساسیت‌ها را نسبت به آن افزایش داده است. همچنین موفقیت حزب آلترناتیو برای آلمان (AfD) در انتخابات بیست و چهارم سپتامبر که حزبی مهاجرستیز است، اهمیت برگزاری این رویداد را دو چندان کرده است. در جریان این انتخابات برای نخستین بار در تاریخ جمهوری فدرال آلمان، یک حزب راستگرا به پارلمان این کشور راه یافت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاندارک: از ناسیونالیسم فرانسوی تا نماد مبارزه با نژادپرستی

اتهام نژادپرستی به اپل در چین؛ نقص سیستم تشخیص چهره آیفون ۱۰

«بوز قورد» ترک‌ها و ممنوعیت نماد «روباه بی‌صدا» در برمن آلمان؛ دلیل حساسیت به گرگ‌های خاکستری چیست؟