Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اتهام نژادپرستی به اپل در چین؛ نقص سیستم تشخیص چهره آیفون ۱۰

اتهام نژادپرستی به اپل در چین؛ نقص سیستم تشخیص چهره آیفون ۱۰
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این خانواده ساکن شانگهای تنها افرادی نبودند که موفق به عبور از رمز ورود آیفون جدید از طریق فناوری هویت تشخیص چهره شدند.

آگهی

شرکت اپل بخاطر نقص فناوری تشخیص چهره آیفون ده در بین کاربران چینی و پس از آن که پسری قفل گوشی آیفون ۱۰ مادرش را باز کرد به نژادپرستی متهم شد.

بنظر می‌رسد این خانواده ساکن شانگهای تنها افرادی نبودند که موفق به عبور از رمز ورود آیفون جدید از طریق فناوری هویت تشخیص چهره شدند.

پدر این خانواده با مرکز خدمات مشتریان اپل تماس گرفت تا این مشکل را گزارش کند. اما این شرکت در پاسخ او گفت که این «مورد نادر» به دلیل شباهت بسیار زیاد همسر و پسرش اتفاق افتاده است.

اکثر مصرف‌کنندگان چینی این گوشی‌های هوشمند نسبت به حفظ حریم خصوصی خود در آیفون ۱۰ ابراز نگرانی می‌کنند.

شرکت اپل ادعا می کند که تحقیقات کاملی را درباره مورد پیش آمده برای این خانواده انجام داده است اما این شرکت توضیح بیشتری در این باره ارائه نکرد.

 یک هفته بعد نیز یک زن چینی ادعا کرد می تواند رمز عبور گوشی آیفون ده همکار خود را بشکند. این در حالی است که این چهره‌های این دو همکار هیچ شباهتی ظاهری با یکدیگر ندارند.

اینبار نیز صاحب گوشی آیفون پس از تماس با خدمات مشریان اپل، پاسخ شنید که این امر «غیرممکن» است.

در جدید‌ترین مدل آیفون‌های شرکت اپل، دگمه مشهور به «هوم» در پائین نمایشگر گوشی حذف شده است و امکان استفاده از فناوری رمز عبور با اثر انگشت برای باز کردن قفل این گوشی هوشمند وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: ماسکی که قفل آیفون ۱۰ را باز می‌کند

تنها گزینه باقیمانده در آیفون ده برای بازکردن آن استفاده از فناوری تشخیص چهره و در فقدان آن و در برخی موارد، وارد کردن رمز شش عددی است که صاحب گوشی وارد کرده است. 

دوربین‌های جدید این گوشی هوشمند به حسگر قوی و پروژکتور نقطه‌ای مجهز است که ۳۰ هزار نقطه مادون قرمز را به چهره کاربر می اندازد و از این طریق بهترین تصویر ممکن را از چهره ثبت می‌کند.

اپل در مراسم رونمایی گوشی آیفون۱۰ مدعی شده بود که با این سیستم بیومتریک در هربار استفاده از این فناوری برای باز کردن قفل گوشی، حسگرهای قوی دوربین در کنار قابلیت پردازش چیپ‌ست A11، قادر به مقایسه چهره کاربر با اسکن های ثبت شده قبلی است و مانع از جا زدن عکس کاربر یا چهره‌ای دیگر بجای چهره واقعی او می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فن‌آوری تشخیص چهره برای پلیس سانفرانسیسکو ممنوع می‌شود

برگزاری جشن تولد هیتلر؛ جنبش «برابری آریائی» قدرت‌نمایی کرد

نظرسنجی: بیشتر نوجوانان می‌گویند بدون موبایل احساس بهتری دارند اما همچنان آن‌را کنار نمی‌گذارند