راهپیمایی بازگشت فلسطینیان به غزه به خون کشیده شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
راهپیمایی بازگشت فلسطینیان به غزه به خون کشیده شد

از ساعات اولیه صبح جمعه ۲۰ آوریل/ ۳۱ فروردین صدها فلسطینی به دعوت «کمیته ملی راهپیمایی و شکست محاصره غزه برای برگزاری راهپیمایی بازگشت، خود را به مرز نوار غزه رساندند.

چند روزی است که این کمیته از فلسطینیان دعوت می‌کند تا در تظاهرات جمعه ۲۰ آوریل که چهارمین تظاهرات در این خصوص است شرکت کنند.همچنین در تمامی تبلیغات بر مسالمت آمیز بودن تظاهرات تاکیده شده بود و از خانواده‌های شهدا و اسرا دعوت شده بود با در دست داشتن عکس شهیدان و اسیران خود در این راهپیمایی شرکت کنند.

بیشتر بخوانید:

امروز همچنین، سازمان ملل و اتحادیه اروپا خواستار حمایت از شرکت‌کنندگان در تظاهرات مسالمت‌آمیز بازگشت در نوار غزه و تامین دارو و تجهیزات پزشکی لازم برای آنان شدند.

در همین حال هواپیماهای اسرائیلی امروز با پرتاب اعلامیه‌های هشدارآمیز از شهروندان فلسطینی خواسته بودند از شرکت در این راهپیمایی خودداری کنند. در ادامه هم نیروهای امنیتی اسرائيلی با تیراندازی به سمت تظاهرکنندگان تلاش کردند آنها را متفرق کنند. گزارش‌ها حاکی است در این تظاهرات تا کنون ۲ فلسطینی کشته و ده‌ها نفر زخمی شده‌اند. 

در دوره تازه راهپیمایی‌های موسوم به بازگشت از آخر ماه مارس تا کنون بیش از ۳۰ فلسطینی در تیراندازی‌های نیروهای اسرائيلی کشته شده‌اند.

به کانال یورونیوز فارسی در تلگرام بپیوندید