هواپیماهای عراقی خاک سوریه را بمباران کردند

حملات هوایی در سوریه
حملات هوایی در سوریه Copyright عکس: رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیروی هوایی عراق حملات سنگینی را علیه مواضع داعش در خاک سوریه آغاز کرده است.

آگهی

نیروی هوایی عراق روز پنجشنبه حملاتی «مرگبار» را علیه مواضع گروه «دولت اسلامی»(داعش) در محدوده مرزی سوریه با عراق انجام داد.

حیدر عبادی، نخست وزیر عراق ضمن اعلام این خبر تاکید کرد که حملات هوایی نیروهای عراقی از محدوده مرزی این کشور با سوریه آغاز شده است.

در همین حال ارتش عراق با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: «حملات هوایی به مواضع داعش در خاک سوریه به دلیل مقابله با تهدیدات حضور این گروه در نزدیک مرز عراق و نیز به منظور اثبات قابلیت نظامی رو به افزایش عراق در برخورد با معاندان انجام شده است.»

اوایل ماه جاری میلادی، نخست وزیر عراق ضمن اشاره به تصرف یک سوم از خاک عراق توسط داعش در سه سال گذشته، تاکید کرده بود که عراق با هر گونه تهدید احتمالی این گروه مقابله خواهد کرد.

نخست وزیر در ماه دسامبر گذشته نیز اعلام کرده بود که پیروزی نهایی بر داعش فوق العاده سخت و دشوار است و عراق همچنان با تهدیدهای این گروه در امتداد خط مرزی با سوریه مواجه است. به گفته آقای عبادی، گروه داعش همچنان به کمین، ترور و بمب گذاری در عراق ادامه داده‌اند.

عراق در حال حاضر روابط خوبی با دولت‌های ایران و روسیه دارد و از حامیان اصلی اسد در هفت سال جنگ داخلی سوریه بوده، همچنین این کشور از حمایت قوی ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده برخوردار است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیل تصاویر ماهواره‌ای پایگاه‌‌های ایران در سوریه را منتشر کرد

پوتین: داعش در سوریه شکست خورده است اما همچنان می‌تواند ویرانگر باشد

سوریه: اسرائیل از جولان به چند نقطه در حومه دمشق حمله کرد