کاوه مدنی به ایران برنگشت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کاوه مدنی
کاوه مدنی   -  Copyright  خبرگزاری مهر

رسانه‌های ایران گزارش کردند کاوه مدنی، معاون سازمان حفاظت محیط زیست ایران، در خارج از ایران به سر می‌برد، به این کشور باز نگشته و از همانجا استعفا داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، کاوه مدنی پس از انتشار تصاویر خصوصیش در رسانه‌ها، در حالی که در سفر کاری در خارج کشور بود، از همانجا استعفا داد و استعفای او پذیرفته شد.

محمود صادقی، نماینده‌ تهران در این باره در توییتر نوشت: «‏امروز از یک منبع موثق شنیدم ‎کاوه مدنی معاون سازمان حفاظت محیط زیست، ایران را ترک کرده است. همسر او نیز که ممنوع الخروج شده بود با رفع ممنوع الخروجی کشور را ترک کرد. درس عبرتی برای نخبگان ایرانی مقیم خارج از کشور!»

کاوه مدنی استاد مدیریت محیط زیست امپریال کالج لندن مدت کوتاهی معاون سازمان حفاظت محیط زیست بود. در جریان بازداشت گسترده فعالان زیست محیطی ایران در بهمن ماه ۱۳۹۶، شایعاتی مبنی بر دستگیری کاوه مدنی هم منتشر شد. با این حال عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران این اخبار را تکذیب کرد.

واکنش کاوه مدنی روی توییتر پس از ترک ایران

وی از جمله فعالانی است که در سالهای اخیر با منتشر کردن مقاله و ارائه سخنرانی‌ درباره بحران کم‌آبی در ایران هشدار داده است.

بیشتر بخوانید:

واکنش‌ها به ادعای «خودکشی» کاووس سید امامی در زندان اوین

امام‌جمعه اصفهان: کسانی که آب را بهانه کرده‌اند فتنه‌گرند