Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

روحانی: بدون همکاری دیگر کشورها نمی‌توان بر معضل محیط زیست پیروز شد

روحانی: بدون همکاری دیگر کشورها نمی‌توان بر معضل محیط زیست پیروز شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران می‌گوید غلبه بر معضل محیط زیست بدون همکاری دیگر کشورها ممکن نیست.

حسن روحانی روز دوشنبه در «کنفرانس بین‌المللی مقابله با گرد و غبار» که با حضور نمایندگان سازمان ملل متحد و نمایندگان ۳۴ کشور برگزار شد بر ضرورت همکاری با کشورهای همسایه و دیگر کشورها برای غلبه بر معضل محیط زیست تاکید کرد و گفت: «بحث این که کدام کشور در منطقه قوی‌تر باشد باید کنار گذاشته شود، قوی‌ترین کشور در منطقه نباید به عنوان هدف اول دنبال شود بلکه باید منطقه قوی‌تر مدنظر باشد.»

رئیس جمهوری ایران افزود: «جنگ‌های منطقه‌ای را خاموش کنیم چرا که شعله آن‌ها منجر به توفان گرد و غباری خواهد شد که نه تنها در دنیای سیاست که گرد و غبار آن طبیعت را فرا خواهد گرفت.»

حسن روحانی در بخش دیگری از نطق خود به پیامدهای احداث بی‌رویه و بی‌مطالعه سدها پرداخت و خواستار متوقف شدن آن شد. او تلویحا با انتقاد از ترکیه گفت: «احداث سدها و بندها بدون مطالعه کافی می‌تواند آثار زیست‌محیطی خطرناکی برای آینده منطقه داشته باشد و بسیاری از این گونه فعالیت‌ها باید متوقف شود. این که در کشور همسایه ما طرح ۲۲ سد بزرگ در جریان است، می‌تواند تاثیرات مخربی در فرات و دجله بگذارد و در سایه آن عراق، ایران و سایر کشورها را تحت تاثیر قرار دهد. نمی‌توان در برابر آثار مخرب آن بی تفاوت بود.»

رئیس‌جمهوری ایران تثبیت دریاچه ارومیه را یکی از افتخارات مهم دولت یازدهم و یک الگوی زیست محیطی برای منطقه و جهان خواند. او با یادآوری مسئولیت کشورهای منطقه و سازمان‌های بین‌المللی در زمینه معضلات زیست محیطی خواستار همکاری گسترده میان کشورها و سازمان ملل متحد در این زمینه شد.

کنفرانس مقابله با گرد و غبار در تهران از امروز دوشنبه برای سه روز میزبان وزیران و نمایندگان کشورهای مختلف است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روز جهانی پاکسازی زمین؛ چگونه در پاکیزه کردن محیط اطرافمان سهیم باشیم؟

کاوه مدنی به ایران برنگشت

هرچند وقت یکبار لباس‌هایمان را بشوییم؟