پیروزی شگفت‌انگیز راننده ردبول در مسابقات فرمول ۱ شانگهای

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پیروزی شگفت‌انگیز راننده ردبول در مسابقات فرمول ۱ شانگهای

دانیل ریکاردو راننده استرالیایی تیم ردبول در مسابقات گرندپری فرمول یک شانگهای به پیروزی پیش‌بینی نشده‌ای دست یافت. این راننده استرالیایی موفق شد والتری بوتاس راننده فنلاندی مرسدس بنز و کیمی رایکونن دیگر فنلاندی تیم فراری را پشت سر بگذارد.

حضور لوئیس همیلتون راننده انگلیسی تیم مرسدس بنز در جایگاه چهارم و سباستین فتل راننده آلمانی تیم فراری در جایگاه هشتم از دیگر شگفتی‌های این دور از مسابقات فرمول یک بود.

بیشتر بخوانید: شرکت کنندگان در مسابقۀ فرمول «ای» رم به دیدار پاپ رفتند

با این نتایج سباستین فتل از فراری با ۵۴ امتیاز در صدر، لوئیس همیلتون از مرسدس با ۴۵ امتیاز در جایگاه دوم و والتری بوتاس هم از مرسدس بنز با ۴۰ امتیاز در رده بعدی قرار گرفتند و دانیل ریکاردو با ۳۷ امتیاز و قرار گرفتن در رده چهارم خود را به جمع مدعیان این فصل نزدیک کرد.

همچنین در بخش سازندگان، مرسدس بنز با ۸۵ امتیاز در صدر و فراری با ۸۴ در جایگاه دوم قرار دارد و حالا رقابت این دو تیم در مسابقات فرمول ۱ بسیار نزدیک شده است هرچند هنوز زمان زیادی تا پایان رقابت‌های این فصل زمان باقی است.

گفتنی است مسابقات فرمول ۱ سال ۲۰۱۸ که ۵ فروردین در استرالیا آغاز شد، ۴ آذر ماه در ابوظبی به پایان خواهد رسید. گرندپری شانگهای مرحله سوم این مسابقات بود و رانندگان باید ۱۸ مرحله دیگر با یکدیگر رقابت کنند.

به کانال یورونیوز فارسی در تلگرام بپیوندید