Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ارتش اسرائیل: ماموریت پهپاد ایرانی سرنگون شده حمله انفجاری بود

نمونه پهپاد مدل آر کیو ۱۷۰ ایرانی که به دست ارتش اسرائیل رهگیری و سرنگون شد
نمونه پهپاد مدل آر کیو ۱۷۰ ایرانی که به دست ارتش اسرائیل رهگیری و سرنگون شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیروی هوایی ارتش اسرائیل تاکید کرد که پس از تحلیل مسیر پروازی و آزمایش بر روی پهپاد سرنگون شده به این نتیجه رسیده که این سازه پروازی هدایت شونده به منظور انجام حمله با مواد انفجاری از آسمان سوریه وارد حریم هوایی اسرائیل شده است.

آگهی

تل آویو روز جمعه اعلام کرد «پهپاد ایرانی» که دهم فوریه (بیست و یکم بهمن) بر فراز خاک اسرائیل منهدم شد حامل موادی انفجاری برای انجام حمله بوده است.

در بیانیه ارتش اسرائیل تاکید شده است که نیروهای ایرانی مستقر در سوریه از راه دور این پهپاد را هدایت می کردند. نیروی هوایی ارتش اسرائیل تاکید کرد که پس از تحلیل و بررسی مسیر پروازی و آزمایش های انجام شده بر روی پهپاد سرنگون شده به این نتیجه رسیده که این سازه پروازی هدایت شونده به منظور انجام حمله با مواد انفجاری از آسمان سوریه وارد حریم هوایی اسرائیل شده است.

بیشتر بخوانید

ان بی سی: پهپاد سرنگون شده ایرانی، نسخه کپی شده نمونه آمریکایی است

اسرائیل: به پهپاد ایرانی اجازه ورود دادیم تا تجاوز ایران را نشان دهیم

نتانیاهو قطعه‌ای از «پهپاد سرنگون شده ایران» را در مونیخ نمایش داد

اسرائیل در پاسخ به این اقدام، پایگاهی هوایی در سوریه را که به اعتقاد تل آویو محل استقرار نیروهای ایرانی است و پهپاد سرنگون شده نیز از آنجا هدایت شده بود هدف حمله هوایی قرار داد. در جریان این حمله یکی از هواپیماهای اسرائیلی مورد اصابت گلوله پدافند هوایی سوریه قرار گرفت و در خاک اسرائیل سقوط کرد.

محلی که اسرائیل در واکنش به تجاوز هوایی پهپاد ایرانی در سوریه آنرا هدف حملات خود قرار داد همان پایگاهیی است که نهم آوریل نیز هدف حمله جنگنده های هوایی اسرائیل قرار گرفت و به کشته شدن دست کم هفت نیروی ایرانی انجامید.

بیشتر بخوانیداجساد ۷ ایرانی کشته شده در حمله به پایگاه تیفور به تهران منتقل شد

از سوی دیگر حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان روز جمعه در سخنانی حمله نهم آوریل به یک پایگاه هوایی در حمص را «اشتباه تاریخی» اسرائیل توصیف و اعلام کرد دولت اسرائیل با این اقدام وارد «نبردی مستقیم» با ایران شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی آمریکا و اسرائیل از «پروازهای باری» بین ایران و سوریه

گزارش تازه از کاهش نرخ باروری در اقتصادهای بزرگ صنعتی؛ زنان ارتدوکس اسرائیل مسیر دیگری رفته‌اند

کشف کوزه‌های باستانی متعلق به ۳۳۰۰ سال پیش از لاشه یک کشتی غرق‌شده در سواحل اسرائیل