Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«تلگرام» موضوع نشست فراکسیون ولایی مجلس با مسئولان اطلاعات سپاه

«تلگرام» موضوع نشست فراکسیون ولایی مجلس با مسئولان اطلاعات سپاه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسئولان اطلاعات سپاه در دیدار با فراکسیون ولایی مجلس:‌ «فضای مجازی در خدمت آمریکا و رژیم صهیونیستی است و مردم را باید از چنگ آنها نجات داد.»

آگهی

فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه با مسئولان اطلاعات سپاه دیدار کردند و به گزارش ایسنا در جریان گزارش مفصل اطلاعات سپاه درباره فضای مجازی و پیام رسانهای خارجی قرار گرفتند که به نظر می رسد مقدمات فیلترینگ تلگرام است.

به گزارش ایسنا مسئولان اطلاعات سپاه در این جلسه عنوان کرده اند که «تلگرام و فضای مجازی در هیچ کشوری به اندازه کشور ما رها نیست.»

به نوشته ایسنا مسئولان اطلاعات سپاه در این جلسه گفته اند که «نظام سلطه» برای کشور ما برنامه دارد و هدفمند پیش می رود. آنها تاکید کرده اند که «فضای مجازی در خدمت آمریکا و رژیم صهیونیستی است و مردم را باید از چنگ آنها نجات داد.»

حسین نقوی حسینی سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی که در این جلسه حضور داشته است نبود امنیت در پیام رسان های داخلی را کذب محض دانسته و گفته است که انتقال از پیام رسانهای خارجی به پیام رسانهای داخلی یک مطالبه عمومی است.

نقوی حسینی گفته است: «در این جلسه بیان شد پیام‌رسان‌های داخلی در حال تغییر و تحولات خوبی هستند و به زودی سامان پیدا می کنند لذا با رفع مشکلات و موانع می توانند پاسخگوی همه نیازهای داخلی باشند. پنج پیام رسان داخلی تا آخر فروردین به حدی خواهند رسید که در صورت حذف پیام رسانهای خارجی هیچ مشکلی در فضای کسب و کار، اشتغال در فضای مجازی و فعالیتهای ارتباطی ایجاد نخواهد شد.»

به گفته این نماینده مجلس دستگاهها و نهادهای حکومتی در حال انتقال کلیه خدمات و فعالیتهای خود به پیام رسانهای داخلی هستند.

از سوی دیگر سید جواد ابطحی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس که در این جلسه حضور داشته به تسنیم گفته است که حسن روحانی رئیس جمهوری به وزیر ارتباطات برای مسدود کردن پیام رسانهای خارجی دستور داده است.

خبرگزاری تسنیم در اینباره نوشته است: «وی در پاسخ به این پرسش که "آیا رئیس‌جمهور دستور انسداد شبکه‌های مجازی را صادر کرده‌ است؟" اظهار داشت: آقای رئیس‌جمهور در پی اغتشاشات دی ماه سال گذشته و سوء‌استفاده وسیع دشمنان از اغتشاشات و هدایت آن، دستوراتی را به وزیر ارتباطات داده که به‌نظر من مفهوم این دستورات این است که با تقویت شبکه‌های داخلی شبکه‌های خارجی مسدود شود.»

ابطحی درباره زمان فیلتر شدن پیام رسانهای خارجی گفته است زمان مشخصی برای فیلترینگ این پیام رسان ها مطرح نشده اما مباحثی مطرح شده است که تا پایان فروردین ماه برخی از پیام رسانهای خارجی فیلتر خواهند شد.

این نماینده مجلس گفته است که تعداد کاربران پیام رسان داخلی سروش به مرز ۵ میلیون نفر رسیده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آماده سازی برای فیلترینگ تلگرام؟ کانال رهبر ایران و معاون اول رئیس جمهوری تعطیل شد