سباستین اوژیه مسابقه رالی جزیره کرس را فتح کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سباستین اوژیه فاتح رالی کرس
سباستین اوژیه فاتح رالی کرس

سباستین اوژیه، فرانسوی روز یکشنبه موفق شد با فتح مسابقات رالی جزیره کرس به سومین پیروزی خود در شروع رقابت های فصل اتوموبیلرانی دست یابد. اوژیه پیش از این در سال ۲۰۱۶ نیز موفق به فتح رالی کرس شده بود.

راننده سرشناس تیم «ام اسپورت» که پنج قهرمانی جهان در رقابت های رالی را کارنامه دارد پیش از این نیز در دو مسابقه دیگر ابتدای فصل یعنی رالی مونت کارلو و رالی مکزیک به مقام نخست دست یافته بود.

اوژیه در رالی کرس به خوبی از اشتباه سباستین لب، هموطنش استفاده کرد و موفق شد با ۳۶ ثانیه اختلاف بالاتر از اوت تاناک استونیایی بر سکوی نخست قرار گیرد. تیری نویل راننده بلژیکی تیم تویونا نیز مکان سوم را به خود اختصاص داد.

سباستین لب، راننده تیم سیتروئن و دارنده ۹ عنوان قهرمانی جهان با اشتباهی که در دومین رقابت ویژه این مسابقات داشت در نهایت جایگاهی بهتر از چهاردهم نصیبش نشد.

بدین ترتیب سباستین اوژیه با فتح رالی کرس ضمن کسب چهل و سومین پیروزی در رقابت های حرفه ای اتوموبیلرانی جایگاه خود در صدر جدول کلی مسابقات رالی را نیز مستحکم تر کرد.

اوژیه اکنون با ۴۸ امتیاز بالاتر از تیری نوویل، راننده بلژیکی تیم هیوندایی و اوت تاناک، راننده استونیایی تیم تویوتا جای دارد.