قاتل ندا: مجرمان می‌گویند حیف است زنده باشی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
قاتل ندا: مجرمان می‌گویند حیف است زنده باشی
کپی رایت  sarpoosh

قاتل ندا علیزاده، دختر شش ساله افغان که سه‌شنبه ۷ فروردین در شهر مشهد مورد تجاوز قرار گرفت و کشته شد، در گفتگو یا خبرنگار روزنامۀ خراسان اطلاعات بیشتری دربارۀ این ماجرای هولناک و غم‌انگیز ارائه داد.

قاتل ۴۱ ساله که با نام «ع - الف» معرفی شده، میوه فروشی بود که در شهرک شهید رجایی مشهد در نزدیکی محل زندگی خانوادۀ ندا زندگی می‌کرد.

او دارای تحصیلات پنجم ابتدایی و معتاد به تریاک است، دو بار ازدواج کرده و دارای سه فرزند ۱۲، ۱۰ و ۳.۵ ساله است.

او که خانوادۀ مقتول را کاملا می‌شناخت، در روز حادثه پس از مصرف مواد مخدر، متوجه ندای کوچک می‌شود که پس از خرید نان در راه بازگشت به خانه بوده است.

قاتل که در خانه تنها بوده، به بهانه‌ای ندا را به داخل خانه کشانده و به او تجاوز می‌کند و سپس از ترس برملا شدن ماجرا، او را می‌کشد و جسد او را در داخل یک کیسه، در کوچه‌ای خلوت رها می‌کند. او زنبیل خرید، نان و کفش‌های ندا را نیز به پشت بام می‌اندازد و سپس به منزل مادرزن و نزد دیگر اعضای خانواده‌اش می‌رود.

یک روز پس از این حادثه، وقتی «ع - الف» همراه با خانواده‌اش به خانه برمی‌گردد، ماموران پلیس آگاهی او را دستگیر می‌کنند.

او که هم اکنون در زندان است می‌گوید: «حتی مجرمان دیگر به من می‌گویند حیف است تا فردا زنده باشی! باید زودتر اعدامت کنند. من می‌ترسم و شب‌ها کابوس می‌بینم چرا که چند خانواده را به هم ریختم و بدبخت کردم.»

خانوادۀ ندا، مهاجرانی افغان هستند که حدود چهار سال پیش ولایت هرات را به مقصد ایران ترک کردند و در شهر مشهد با تنگدستی زندگی می‌کردند.

مقامات قضایی مشهد علت مرگ ندا علیزاده را خفگی اعلام کرده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید