Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

لولا به حکم دستگاه قضایی برزیل تن داد، دوازده سال زندان بهای یک آپارتمان لوکس

لولا داسیلوا در جمع هوادارانش اتهام فساد را پرونده سازی سیاسی خواند
لولا داسیلوا در جمع هوادارانش اتهام فساد را پرونده سازی سیاسی خواند
Copyright 
نگارش از Mehrdad Sadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس حکم صادر شده از سوی دادگاه فدرال برزیل، لولا داسیلوا، رئیس حمهوری سابق این کشور در ازای دریافت یک دستگاه آپارتمان لوکس زمینه عقد قرار داد میان یک گروه پیمانکاری و شرکت پترولئو برازیلیرو، بزرگترین تولید کننده نفت این کشور را فراهم کرده است.

آگهی

رئیس جمهوری پیشین برزیل اعلام کرد برای تحمل مجازات دوازده سال زندان که دستگاه قضایی این کشور مقرر کرده خود را تسلیم پلیس خواهد کرد.

لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا که روز شنبه در حضور هزاران تن از هوادارنش صحبت می کرد ضمن تاکید مجدد بر بی اساس بودن اتهام های فساد مطرح شده بر ضد وی تصریح کرد به حکم دستگاه قضایی تن می دهد.

رئیس جمهوری پیشین برزیل پیشتردر پی محکوم شدن به فساد مالی درخواست فرجام خواهی کرده بود اما پس از تایید حکم در دادگاه تجدید نظر، وکلای وی خواستار آن شدند که دیوان عالی برزیل با تعویق اجرای حکم زمینه توسل جستن به کلیه راه های قانوی را فراهم کند.

بیشتر بخوانید: رئیس جمهوری پیشین برزیل برای اجرای حکم زندان خود را معرفی نکرد

این درحالیست که دیوان عالی برزیل روز پنجشنبه با رد این درخواست بر لزوم به اجرا گذاشته شدن حکم قضایی صادر شده بر ضد رئیس جمهوری پیشین تاکید کرد.

بیشتر بخوانید: با چراغ سبز دیوان عالی برزیل، لولا داسیلوا به زودی روانۀ زندان می‌شود

سرجیو مورو، قاضی دادگاه فدرال برزیل پیش از این به لولا بیست و چهار ساعت مهلت داده بود تا بر اساس قرار صادر شده، برای تحمل دوران محکومیت خود را به پلیس این کشور تحویل دهد.

بر اساس حکم صادر شده از سوی دادگاه فدرال برزیل، لولا داسیلوا در ازای دریافت یک دستگاه آپارتمان لوکس زمینه عقد قرار داد میان یک گروه پیمانکاری و شرکت پترولئو برازیلیرو، بزرگترین تولید کننده نفت این کشور را فراهم کرده است.

لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا که طی سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱ دو دوره متوالی ریاست دستگاه اجرایی برزیل را برعهده داشت با رد این اتهام آنرا یک پرونده سازی سیاسی دروغین از سوی رقبایش برای ممانعت از بازگشت وی به عرصه سیاسی برزیل قلمداد کرده است.

آقای داسیلوا پیشتر خود را به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری برزیل معرفی کرده و بر اساس نظرسنجی ها از بخت بالایی برای پیروزی برخوردار است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجمع طرفداران دا سیلوا، رئیس جمهور سابق برزیل در مقابل محل اقامت او

رئیس جمهوری پیشین برزیل برای اجرای حکم زندان خود را معرفی نکرد

لولا داسیلوا: دادگاه مشروع نیست، اتهامات ساختگی است