پرواز آزمایشی فضاپیمای توریستی شرکت «ویرجین گلکتیک» پس از سه سال

پرواز آزمایشی فضاپیمای توریستی شرکت «ویرجین گلکتیک» پس از سه سال
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کمپانی ویرجین گلکتیک در سال ۲۰۱۶ مجوز عملیاتی برای پرواز فضاپیمای سرنشین‌دار خود را دریافت کرد تا پس از انجام آزمایشات ایمنی نهایی بتواند نخستین پرواز فضاپیما را برای گردشگران انجام دهد.

آگهی

کمپانی بریتانیایی ویرجین گلکتیک، سه سال پس از سقوط فضاپیمای «وی‌اس‌اس اینترپرایس»، نخستین پرواز و فرود آزمایشی فضاپیمای توریستی سرنشین دار نوع «اسیپس شیپ دو» با نام «وی‌اس‌ای‌ یونیتی» را با موفقیت بر فراز کوه‌های سیرا نوادا ایالات متحده انجام داد.

در ساعت ۸ صبح به وقت محلی تیم کمپانی ویرجین گلکتیک که پایگاه عملیاتی‌اش در فرودگاه اسپیس پورت آمریکا است، اعلام کرد که هواگرد حامل این فضاپیما از بیایان موهاوی به پرواز درآمده و «وی‌اس‌ای‌ یونیتی» را در ارتفاع ۱۴ کیلومتری زمین رها کرده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این پنجمین پرواز آزمایشی فضاپیمای توریستی نوع اسپیس شیپ دو و اولین پرواز پس از حادثه سقوط سه سال پیش بود.

بیشتر بخوانید:

۳۱ اکتبر سال ۲۰۱۴، فضاپیمای توریستی «وی‌اس‌اس اینترپرایس» متعلق به این شرکت پس از رها شدن از هواپیمای حامل جت شوالیه سفید، در ارتفاع ۱۵۰۰ متری منفجر شد و در بیابان موهاووی ایالت کالیفرنیا سقوط کرد. در این حادثه کمک خلبان فضاپیما جان خود را از دست داد و خلبان نیز به شدت زخمی شد.

کمپانی ویرجین گلکتیک در سال ۲۰۱۶ مجوز عملیاتی برای پرواز فضاپیمای سرنشین‌دار خود را دریافت کرد تا پس از انجام آزمایشات ایمنی نهایی بتواند نخستین پرواز فضایی را برای گردشگران انجام دهد.

این کمپانی هنوز تاریخی برای شروع پرواز توریستی به فضا مشخص نکرده است اما از همین حالا بلیط های پرواز فضاپیماهای «اسپیس شیپ دو» را به قیمت ۲۵۰ هزار دلار پیش فروش می‌کند.

این پرواز توریستی به فضا در ارتفاع ۱۰۰ کیلومتری زمین خواهد بود و ارتفاع به اندازه‌ای است که مسافران می‌توانند برای لحظاتی بی وزنی ناشی از نبود جاذبه را تجربه کنند و همچنین در تاریکی فضا، کره زمین را از دور مشاهده کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین پرواز بر فراز اقیانوس اطلس با «سوخت‌ پایدار هوانوردی» انجام شد

سقوط قریب الوقوع «Tiangong-1» بزرگترین آزمایشگاه فضایی چین

موشک فالکون ۹ دوباره به زمین بازگشت